"Tohle je moje pandemie." Dvacet lidí z celého světa popisuje, jaký byl rok s covidem

Helena Truchlá Jiří Kropáček nou Helena Truchlá, Jiří Kropáček, nou
12. 3. 2021 5:30
Přesně před rokem česká vláda vyhlásila poprvé v dějinách ČR nouzový stav pro celou zemi kvůli koronaviru. Zavřely se obchody, restaurace a státní hranice. Málokdo tušil, jak dlouho bude výjimečná situace trvat. Teď Česko prožívá už čtvrtou epidemickou vlnu a život se opět omezil na minimum. Podobně tomu bylo i jinde po světě. Jaký byl uplynulý rok v Brazílii, Izraeli, Švédsku nebo na Tchaj-wanu?

Někteří přišli o práci, jiní v ní tráví veškerý svůj čas, když pečují o nemocné. Bojují s úzkostmi i finančními problémy, zatímco jinde se život vrátil skoro k normálu. Nachází radost v maličkostech, poznávají svůj rodný kraj, věří v sílu modlitby. Dvacítka cizinců vzpomíná na „svou‟ pandemii. Redakce Aktuálně.cz odpovědi posbírala v závěru roku 2020.

Fotografie: archiv repondentů

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy