Američan chce vyhubit mouchy. Vyvinul revoluční zbraň

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
17. 10. 2012 11:06
Puška likviduje hmyz malými dávkami soli, navíc je to prý zábava. Uvnitř video
Foto: YouTube

New York - Američan Lorenzo Maggiore přišel s vynálezem, jenž může udělat z obyčejných much ohrožený druh a pavouky připravit o přirozenou stravu.

Vyvinul pušku, která je malými dávkami soli spolehlivě likviduje. Funguje prý i na šváby či komáry.

Když vynálezce a výtvarný umělec v jedné osobě nedávno umístil na internet video, v němž svůj výtvor předvedl, obdržel během několika týdnů 21 400 poptávek a prodej musel přerušit.

Samotné video už má na serveru YouTube přes 1,5 milionu zhlédnutí. Jedna pistole značky "Osol hmyzáka" přijde na 30 dolarů (asi 600 korun).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Projekt za 300 tisíc dolarů

"Na mouchách a dalším hmyzu mi něco vadí. Vždycky jsem je nenáviděl," řekl. Zároveň ale uvedl, že měl bezproblémové dětství a nebyl zneužívané dítě nebo tak něco.

Maggiore si sice splnil sen, zároveň se ale pořádně zadlužil.

Vývoj hmyzí zbraně nebyl nijak laciný. Jen patentový právník jej stál 50 tisíc dolarů (v přepočtu asi milion korun). Celkem Maggiore utratil 300 tisíc dolarů z vlastní kapsy a vyčerpal sedm kreditních karet, než mu pomohl investor ze San Franciska. Vynálezce ale potřeboval další peníze na zahájení výroby v Číně.

Od novin po mucholapky

Nakonec je získal na internetu, kde zveřejnil svůj projekt. Pistole nabídnul za 30 dolarů a poštovné zdarma a do konce září vybral téměř 600 tisíc dolarů. Udělal přitom ale jednu chybu. Poštovné zdarma jej prakticky připravilo o zisky. Prodeje proto přerušil a chystá se zasílání pistolí zpoplatnit.

The Wall Street Journal připomíná, že boj proti mouchám má bohatou historii. Tradičním prostředkem jsou srolované noviny. V roce 1900 pak podnikatel z amerického státu Illinois vymyslel plácačku. Následovaly mucholapky či třeba elektrické plácačky.

Na mouchy a další hmyz se zaměřil i jeden fyzik podílející se na americkém programu "hvězdných válek". Chce je likvidovat pomocí speciálního laseru. Jeho vynález je ale stále ještě ve stádiu příprav.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy