reklama
 
 

Američan chce vyhubit mouchy. Vyvinul revoluční zbraň

17. 10. 2012 11:06
Puška likviduje hmyz malými dávkami soli, navíc je to prý zábava. Uvnitř video

New York - Američan Lorenzo Maggiore přišel s vynálezem, jenž může udělat z obyčejných much ohrožený druh a pavouky připravit o přirozenou stravu.

Vyvinul pušku, která je malými dávkami soli spolehlivě likviduje. Funguje prý i na šváby či komáry.

Když vynálezce a výtvarný umělec v jedné osobě nedávno umístil na internet video, v němž svůj výtvor předvedl, obdržel během několika týdnů 21 400 poptávek a prodej musel přerušit.

Samotné video už má na serveru YouTube přes 1,5 milionu zhlédnutí. Jedna pistole značky "Osol hmyzáka" přijde na 30 dolarů (asi 600 korun).

Projekt za 300 tisíc dolarů

"Na mouchách a dalším hmyzu mi něco vadí. Vždycky jsem je nenáviděl," řekl. Zároveň ale uvedl, že měl bezproblémové dětství a nebyl zneužívané dítě nebo tak něco.

Maggiore si sice splnil sen, zároveň se ale pořádně zadlužil.

Vývoj hmyzí zbraně nebyl nijak laciný. Jen patentový právník jej stál 50 tisíc dolarů (v přepočtu asi milion korun). Celkem Maggiore utratil 300 tisíc dolarů z vlastní kapsy a vyčerpal sedm kreditních karet, než mu pomohl investor ze San Franciska. Vynálezce ale potřeboval další peníze na zahájení výroby v Číně.

Od novin po mucholapky

Nakonec je získal na internetu, kde zveřejnil svůj projekt. Pistole nabídnul za 30 dolarů a poštovné zdarma a do konce září vybral téměř 600 tisíc dolarů. Udělal přitom ale jednu chybu. Poštovné zdarma jej prakticky připravilo o zisky. Prodeje proto přerušil a chystá se zasílání pistolí zpoplatnit.

The Wall Street Journal připomíná, že boj proti mouchám má bohatou historii. Tradičním prostředkem jsou srolované noviny. V roce 1900 pak podnikatel z amerického státu Illinois vymyslel plácačku. Následovaly mucholapky či třeba elektrické plácačky.

Na mouchy a další hmyz se zaměřil i jeden fyzik podílející se na americkém programu "hvězdných válek". Chce je likvidovat pomocí speciálního laseru. Jeho vynález je ale stále ještě ve stádiu příprav.

autoři: ČTK, Petr Jemelka | 17. 10. 2012 11:06

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama