V čele Hyundai zůstává Čong Mong-ku

alt
14. 3. 2008 15:05
Akcionáři potvrdili odsouzeného šéfa bez hlasování
Čong Mong-ku
Čong Mong-ku | Foto: Reuters

Soul - Korejskou automobilku Hyundai povede další tři roky Čong Mong-Ku. Rozhodli o tom na dnešní valné hromadě akcionáři firmy, uvedla agentura Reuters.

Proti byl pouze korejský státní penzijní fond, který má v automobilce také podíl. Poukazoval mimo jiné na Čongův podmíněný trest za zpronevěru.

Nakonec ale akcionáři potvrdili Čonga ve funkci bez hlasování. Firma podle nich potřebuje silné a zkušené vedení, které se vypořádá s tvrdými podmínkami na trhu.

"Hyundai čelí rizikům jako jsou rostoucí ceny ropy a surovin, zpomalení světové ekonomiky, hrozbě od větších rivalů v Evropě a Japonsku, stejně jako nově příchozích z Indie a Číny," prohlásil Čong.

Společnost je teď podle počtu prodaných vozů světovou šestkou. Plánuje vylepšit obraz značky na rozvinutých trzích a zvýšit prodeje na těch rozvíjejících se.

Akcie Hyundai stouply dnes o čtyři procenta, více než jihokorejský index. Pomohl jim ale i oslabující korejský won, který automobilce zvyšuje příjmy z exportu.

Čong je nejstarším žijícím synem Čonga Ču-junga, zakladatele Hyundai.

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 19 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy