Střelec v Alabamě při noční jízdě pozabíjel deset lidí

Střelec v Alabamě při noční jízdě pozabíjel deset lidí
Do hlídání centra města Samson se zapojili také příslušníci americké armády
Místní prokurátor Kirke Adams hovoří s novináři krátce poté, co skončilo noční řádění vraha
Vyšetřovatelé prozkoumávají alabamský obchod, jedno z míst, kde noční střelec zaútočil.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
11. 3. 2009 9:20

Nejméně desítka lidí zahynula při sérii nočních útoků na pomezí amerických jižních států Alabama a Florida. Na svědomí je má podle policie jediný střelec. FBI, která už na místo vyslala své agenty, podle floridského korespondenta BBC očekává, že počet obětí ještě naroste.

 

Právě se děje

před 48 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy