reklama
 
 

Vizovice se přely s Masters of Rock o peníze

14. 12. 2010 8:23
Místo dosavadních 50 tisíc dostanou Vizovice od pořadateků 2x tolik. Chtěly ale mnohem víc

Vizovice - Jeden z největších rock-metalových festivalů pod širým nebem - Masters of Rock se příští rok bude konat opět ve Vizovicích. Místo dosavadních 50 000 korun pořadatelská agentura Pragokoncert zaplatí do městské kasy 100 000 korun.

Nové zastupitelstvo Vizovic totiž v pondělí schválilo novou vyhlášku, kterou upravují poplatky z akcí konaných na území města. Ředitel Pragokoncertu Jiří Daron rozhodnutí přivítal.

Dohady o tom, zda se festival z Vizovic přestěhuje, se rozpoutaly po volbách, kdy se změnilo vedení radnice. Po pořadatelích původně chtělo až deset procent z tržeb za prodané vstupenky. Požadavek nakonec rada města snížila přibližně na jedno procento - tedy na 250 000 Kč.

Ředitel Pragokoncertu Jiří Daron to ale odmítl a radnici nabídl 100 000 korun.

Zastupitelé se přiklonili na stranu organizátorů a 13 hlasy z 16 schválili částku 100 000 Kč pro akce s 15 001 a více návštěvníky. Tři zastupitelé se zdrželi, nikdo nebyl proti.

Masters of Rock se v areálu vizovické likérky koná od začátku, letos se uskutečnil jeho osmý ročník. Každým rokem na něj přijede kolem 25 000 fanoušků z celého světa. Podle organizátorů ve městě utratí až 40 milionů korun. Tyto peníze plynou do restaurací, prodejen potravin, vizovické rybárny, městských technických služeb či vizovického zámku.

Festivalu se zastala bývalá starostka

"Rozhodnutí zastupitelů vítám. A velmi si vážím dnešního vystoupení bývalé starostky Vizovic Aleny Hanákové, která poukázala na to, že konání takových akcí je pro města, kde se akce takového rozsahu konají, důležité nejen ve vztahu k penězům, jež jdou ihned do městské kasy," reagoval Daron.

Hanáková například poukázala na to, že z festivalu těží i místní podnikatelé. "Bohatší obyvatelé města znamenají bohatší město. Proč jsou také místa, která takové akce pořádají zadarmo nebo ještě za ně organizátorům platí?" řekla také na fóru.

Lístky na devátý ročník jsou už v prodeji. Vzhledem k tomu, že Pragokoncert neměl jistotu, kde se festival bude konat, na vstupenkách je jako místo konání Zlínský kraj. Devátý ročník bude hostit například německé Guano Apes, švédské HammerFall či Moonspell z Portugalska.

autor: ČTK | 14. 12. 2010 8:23

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama
  reklama