ODS na Zlínsku povede v krajských volbách Libor Lukáš

Domácí Domácí
22. 1. 2012 13:10
Občanští demokraté staví na Zlínsku do čela kandidátky náměstka hejtmana
Foto: Jan Langer

Luhačovice - Lídrem kandidátky občanských demokratů v krajských volbách ve Zlínském kraji bude statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš. Rozhodli o tom v Luhačovicích účastníci regionálního sněmu ODS. Už dříve schválila kandidátku ČSSD, kterou povede ve volbách hejtman Stanislav Mišák, a lidovci, jejichž lídrem bude senátor a bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek.

Podle regionálního manažera ODS Jaroslava Burkarta Lukáš neměl protikandidáta a na místo lídra kandidátky byl zvolen drtivou většinou účastníků sněmu. "Naše ambice je jasná, chceme ve volbách zvítězit. Otázka, s kým bychom šli do koalice, je zatím předčasná. Aktuální bude až po volbách. Každopádně nepočítáme s koalicí, ve které by byla KSČM," řekl ČTK Lukáš.

Ve Zlínském kraji léta vládne velká koalice ČSSD a ODS. V nynějším i minulém volebním období dvě velké strany doplňují lidovci. V roce 2004 se stal hejtmanem Lukáš z ODS, která volby vyhrála s 16 mandáty. Minule se role obrátily a v čele kraje stanul Mišák z ČSSD, která získala 18 křesel. Lukáš se stal jeho statutárním náměstkem. ODS má 11 křesel, KDU-ČSL šest a opoziční STAN a KSČM zastupuje po pěti lidech. V krajské radě zasedá pět sociálních demokratů a po dvou zástupcích ODS a KDU-ČSL.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy