Mladík postřelil vzduchovkou 13letého kamaráda

ČTK ČTK
23. 2. 2012 14:51
Chlapec skončil s poraněnou nohou v nemocnici
Foto: Policie ČR

Uherské Hradiště - Šestnáctiletý mladík v pondělí postřelil v Bojkovicích na Uherskohradišťsku otcovou vzduchovkou o tři roky mladšího hocha.

Chtěl ho prý jen postrašit, ale když zmáčkl spoušť, tak ze zbraně vyšla rána. "Poraněný skončil v uherskohradišťské nemocnici, kde mu brok ze zasažené nohy vyndal lékař," řekl policejní mluvčí Aleš Mergental.

Postřelený hoch se prý snažil dostat do domu za třemi kamarády, ti jej ale pustit nechtěli. Odmítnutý chlapec tak začal házet sněhové koule do okna.

Na vzduchovku není třeba zbrojní pas

Mladík poté vzal bez dovolení ze skříně otcovu vzduchovku a aniž zkontroloval, zda je nabitá, namířil a stiskl spoušť. Prázdninové hrátky, které mohly skončit mnohem vážnějším zraněním, jako přestupek vyšetřuje policie.

"Rodiče, kteří mají doma byť třeba jen vzduchovky, si musí být vědomi, že děti se k doma drženým zbraním nesmí v žádném případě dostat. Pokud si i přesto mladiství se zbraněmi zahrávají, musí počítat s tím, že za následky svého počínání jsou plně odpovědní," upozornil policejní mluvčí.

Policisté v Česku se střelbou ze vzduchovky nezabývají poprvé. Před několika lety například vyšetřovali na Brněnsku případ, kdy starší muž střílel na skupinku dětí, které ho údajně svou hrou vyrušovaly při sledování televize. Dvanáctiletého hocha tehdy lehce zranil.

Na vzduchovku nemusí mít člověk zbrojní pas, přesto s ní musí zacházet velmi opatrně. Například zásah diabolkou do oka totiž může poraněného člověka připravit o zrak.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Patnáctiletá Bartůňková si turnaj v Istanbulu nezahraje

Nikola Bartůňková skončila při své premiéře v kvalifikaci turnaje WTA před branami hlavní soutěže. Na antuce v Istanbulu patnáctiletá Češka v kvalifikačním finále podlehla po dlouhém boji 4:6, 7:5, 3:6 Rusce Anastasii Gasanovové, 181. hráčce žebříčku a přemožitelce Karolíny Plíškové z lednového turnaje v Abú Zabí.

Zdroj: Sport
Další zprávy