Kontroverzní centrum spolklo jen při otevření 400 tisíc

Domácí Domácí
6. 12. 2010 18:05
Zkušební provoz kontroverzního centra stál celkem 700 000, 400 000 už se městu nevrátí
Foto: Oficiální web Zlína

Zlín - Týdenní zkušební provoz nového a značně kontroverzního kongresového centra ve Zlíně vyšel na 700 tisíc. Podle některých nutná investice do zatěžkávací zkoušky centra, pro jiné vyhozené peníze.

"Zkušební provoz a pořádané akce vyšly celkem na 721 754 korun. Na pronájmech město získalo částku 331 680. Fakticky tedy zaplatilo 390 074," vyčíslil podle Zlínského deníku útratu magistrátu jeho mluvčí Zdeněk Dvořák.

Peníze byly využity mimo jiné na vybavení prezidentského salonku či restaurace. To vyšlo asi na 200 tisíc, dalších 200 tisíc zase stálo obložení stěn a grafický potisk šatny.

Kromě vybavení, město investovalo například i 140 tisíc do propagace architektky Evy Jiřičné.

Vedení kongresového centra si je nicméně jisté, že se proinvestované peníze, které centrum spolklo za týden zkušebního provozu, vrátí.

"Opening týden byl pro nás velmi užitečný. Poprvé jsme si mohli vyzkoušet, jak Kongresové centrum funguje při zatížení. A naši zaměstnanci si zase ověřili, jak se v tomto zařízení pracuje," cituje deník vedoucího Odboru kulturního centra Karla Adamíka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy