Americký astronaut Feustel přijel i s krtečkem do Zlína

Americký astronaut Feustel přijel i s krtečkem do Zlína
Astronaut Adrew Feustel vystupuje z auta u Baťova mrakodrapu.
Astronauta na cestě po České republice doprovází krásná manželka Indira.
Indira Feustel má kořeny v České republice. Maminka pocházela ze Znojma.
Na chodbě čtrnáctého patra Zlínského kraje zaujala astronauta výstava malíře Daniela Šenkeříka, která se při tvorbě nechává inspirovat automobilovými závody.
Foto: Filip Fojtík
Domácí Domácí
5. 8. 2011 16:56

Zlín - S dvacetiminutovým zpožděním přijel do Baťova mrakodrapu ve Zlíně americký kosmonaut Andrew Feustel. První jeho kroky vedly v sídle Krajského úřadu Zlínského kraje za hejtmanem Stanislavem Mišákem. Astronautova žena Indira mimo jiné prozradila, že její maminka pochází ze Znojma a tatínek z Indie. Oba rodiče se znali s Tomášem Baťou. Z tiskovky astronaut s rodinou a doprovodem zamířil do Lesního hotelu na oběd, kde pro ně připravili menu ve staročeském duchu a po obědě se astronaut setkal v Univerzitě Tomáše Bati s občany. Na minuty rozplánovaný program pak pokračoval přesunem do Valašského Meziříčí, kde byl přijat starostou a také zde se uskutečnila beseda s fandy kosmonautiky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy