reklama
 
 

Senátor Jonáš chce za ODS na Třebíčsku obhájit křeslo

30. 4. 2012 17:39
Mezi jeho nejvážnější soupeře bude zřejmě patřit starosta Studence Josef Zahradníček

Jihlava - V třebíčském senátním obvodě bude v podzimních volbách obhajovat úspěch bývalý starosta Dukovan a současný senátor Vítězslav Jonáš (ODS).

Mezi jeho nejvážnější soupeře bude zřejmě patřit stejně jako v roce 2006 starosta Studence Josef Zahradníček, nominovaný KSČM.

Šanci může mít i poslanec František Bublan, kandidující za ČSSD.

V minulých senátních volbách na Třebíčsku usilovalo o hlasy voličů šest kandidátů. Ze souboje dvou starostů menších obcí stojících poblíž dukovanské jaderné elektrárny na Třebíčsku vyšel nakonec vítězně Jonáš, když ve druhém kole pokořil komunistického zástupce Zahradníčka.

Jonáš získal 52,89 procenta voličských hlasů, Zahradníček 47,10 procenta. Jonáš nahradil v senátorském křesle lidovce Pavla Janatu, který se do druhého kola neprobojoval.

KDU-ČSL bude letos v senátních volbách na Třebíčsku reprezentovat starosta Rokytnice nad Rokytnou Josef Herbrych.

O kandidátovi TOP 09 by měl rozhodnout výkonný výbor strany 3. května. Do konce května by měla kandidáta vybrat také Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Kandidát Národních socialistů - LEV 21 bude podle mluvčího strany Tomáše Sazimy znám nejdříve v červnu po ustavení krajské organizace na Vysočině. Věci veřejné v senátních volbách na Třebíčsku svého kandidáta mít nebudou.

autor: ČTK | 30. 4. 2012 17:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama