Senátor Jonáš chce za ODS na Třebíčsku obhájit křeslo

ČTK ČTK
30. 4. 2012 17:39
Mezi jeho nejvážnější soupeře bude zřejmě patřit starosta Studence Josef Zahradníček
Vítězslav Jonáš.
Vítězslav Jonáš. | Foto: Vojtěch Marek

Jihlava - V třebíčském senátním obvodě bude v podzimních volbách obhajovat úspěch bývalý starosta Dukovan a současný senátor Vítězslav Jonáš (ODS).

Mezi jeho nejvážnější soupeře bude zřejmě patřit stejně jako v roce 2006 starosta Studence Josef Zahradníček, nominovaný KSČM.

Šanci může mít i poslanec František Bublan, kandidující za ČSSD.

V minulých senátních volbách na Třebíčsku usilovalo o hlasy voličů šest kandidátů. Ze souboje dvou starostů menších obcí stojících poblíž dukovanské jaderné elektrárny na Třebíčsku vyšel nakonec vítězně Jonáš, když ve druhém kole pokořil komunistického zástupce Zahradníčka.

Jonáš získal 52,89 procenta voličských hlasů, Zahradníček 47,10 procenta. Jonáš nahradil v senátorském křesle lidovce Pavla Janatu, který se do druhého kola neprobojoval.

KDU-ČSL bude letos v senátních volbách na Třebíčsku reprezentovat starosta Rokytnice nad Rokytnou Josef Herbrych.

O kandidátovi TOP 09 by měl rozhodnout výkonný výbor strany 3. května. Do konce května by měla kandidáta vybrat také Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Kandidát Národních socialistů - LEV 21 bude podle mluvčího strany Tomáše Sazimy znám nejdříve v červnu po ustavení krajské organizace na Vysočině. Věci veřejné v senátních volbách na Třebíčsku svého kandidáta mít nebudou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy