Policie dopadla výrobce zvlášť kvalitního pervitinu

Petr Jemelka Petr Jemelka
29. 11. 2010 11:19
Obsah účinné látky v droze, kterou výrobci vařili u Třebíče, dosahoval až 78 %

Třebíč - Zadržením organizované skupiny šesti výrobců a dealerů velmi kvalitního pervitinu skončila několikaměsíční akce Národní protidrogové centrály a jihomoravských policistů s krycím názvem DUD.

Skupina vařila pervitin s 78procentním obsahem účinné látky methamfetaminu. Jednalo se tedy o drogu mimořádné kvality.

Vůdcem skupiny byl Kosovský Albánec, který současně provozoval nevěstinec ve Znojmě.

Pseudoefedrin potřebný k výrobě pervitinu pachatelé získávali z léku Sudafed kupovaného v Polsku.

Při domovních prohlídkách ve Znojmě a Třebíči našel zasahující Útvar rychlého nasazení drogy, peníze pocházející z trestné činnosti i zbraně.

"Kriminalisté provedli celkem jedenáct domovních prohlídek, kde zajistili kompletní mobilní varnu pervitinu, cca 300 tisíc korun, 100 nábojů do samopalu a 250 gramů pervitinu. Na základě těchto skutečností policejní rada NPC zahájil trestní stíhání proti třem mužům a jedné ženě," uvedla policejní mluvčí Marcela Lavická.

Na soud, který jim může uložit až dvanáct let vězení, si obvinění počkají ve vazbě.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Mezi Břeclaví a Valticemi srazil vlak člověka, na místě zemřel

Osobní vlak v úseku mezi Břeclaví a Valticemi po poledni srazil člověka. Ten zemřel ještě před příjezdem záchranářů, zranění byla neslučitelná se životem, řekla ČTK jejich mluvčí Michaela Bothová. Provoz na trati bude podle webu Českých drah zastavený do 14:20. Nehodu na místě vyšetřují policisté. "Zatím je to příliš čerstvé, zjišťujeme totožnost," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. V úseku Břeclav - Valtice a zpět je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy