Policie dopadla výrobce zvlášť kvalitního pervitinu

Petr Jemelka Petr Jemelka
29. 11. 2010 11:19
Obsah účinné látky v droze, kterou výrobci vařili u Třebíče, dosahoval až 78 %

Třebíč - Zadržením organizované skupiny šesti výrobců a dealerů velmi kvalitního pervitinu skončila několikaměsíční akce Národní protidrogové centrály a jihomoravských policistů s krycím názvem DUD.

Skupina vařila pervitin s 78procentním obsahem účinné látky methamfetaminu. Jednalo se tedy o drogu mimořádné kvality.

Vůdcem skupiny byl Kosovský Albánec, který současně provozoval nevěstinec ve Znojmě.

Pseudoefedrin potřebný k výrobě pervitinu pachatelé získávali z léku Sudafed kupovaného v Polsku.

Při domovních prohlídkách ve Znojmě a Třebíči našel zasahující Útvar rychlého nasazení drogy, peníze pocházející z trestné činnosti i zbraně.

"Kriminalisté provedli celkem jedenáct domovních prohlídek, kde zajistili kompletní mobilní varnu pervitinu, cca 300 tisíc korun, 100 nábojů do samopalu a 250 gramů pervitinu. Na základě těchto skutečností policejní rada NPC zahájil trestní stíhání proti třem mužům a jedné ženě," uvedla policejní mluvčí Marcela Lavická.

Na soud, který jim může uložit až dvanáct let vězení, si obvinění počkají ve vazbě.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy