Ve Vlašimi došlo k sesuvu půdy. Škody se vyšplhají až do miliónů korun

ČTK ČTK
5. 11. 2016 21:54
V zámeckém parku ve Vlašimi došlo v důsledku poruchy vodovodního potrubí k sesuvu půdy. Nikdo nebyl zraněn. Podmáčený svah zničil dřevěnou budovu a zavalil část kina. Škody se podle odhadů půjdou až do milionů korun.
Sesuv půdy ve Vlašimi
Sesuv půdy ve Vlašimi | Foto: požáry.cz

Vlašim (Benešovsko)V zámeckém parku ve Vlašimi na Benešovsku se v sobotu odpoledne sesula půda u letního kina. Nikdo nebyl zraněn.

Zbořena byla jedna dřevěná budova a zavalena část kina i správy parku. Škody půjdou do milionů korun. Příčinou mohla být porucha vodovodního potrubí, kvůli níž byla půda podmáčená, řekl ČTK starosta Luděk Jeništa.

Podle mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové bylo zasaženo území zhruba 100 krát 100 metrů. Jeništa ale míní, že šlo o menší plochu širokou asi 30 metrů. "Sjela dolů horní část svahu, kde rostlo pár stromů a kde byla zeď kina," uvedl. Místo preventivně prozkoumal speciální tým z Prahy na vyhledávání lidí v sutinách.

Místostarosta Karel Kroupa upřesnil, že se zbortila opěrná zeď letního kina, část kina až k promítací kabině, pokladna a část svahu se stromy se sesula dolů až k místu, kde je zázemí správy parku. Zavalena a zbořena byla velká dřevěná kolna s uskladněnými stroji. "Zčásti bylo i zavaleno zázemí zděného domu, ale ten snad porušen není," uvedl Kroupa.

Území bylo podle Kerekové vyznačeno jako nebezpečná zóna. Park je nyní zamčený a vstup bude hlídat celou noc policie. "Důležité je, že se nikomu nic nestalo. Budeme odstraňovat sesuv. Kolna na stroje se znovu postaví, horší to bude s letním kinem. Budeme potřebovat znalecké posudky statika a od geologů," dodal Jeništa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy