reklama
 
 

Ústí otevřelo sady, kvůli nímž vykácelo přes 150 stromů

27. 10. 2010 14:42
Rekonstrukce přišla na více než 80 milionů korun

Ústí nad Labem - V Ústí nad Labem otevřeli zrekonstruované Městské sady.

Projekt se ale neobešel bez problémů. Česká inspekce životního prostředí upozorňuje, že magistrát neoprávněně povolil kácet vzrostlé stromy.

Většinu z potřebných 82 milionů korun získalo město od Regionální rady soudržnosti Severozápad. Šest milionů ale muselo najít ve svém rozpočtu.

"Menší děti se mohou těšit na hřiště plné herních prvků, jako jsou skluzavky či houpačky. Proměnou prošel také amfiteátr, který budou moci využívat divadelníci nebo muzikanti," řekla při otevření parku náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

Nejvýraznějšími prvky parku jsou nové fontánky, vzniklo také nové osvětlení, lavičky, pískoviště a dětská hřiště. Stávající chodníky byly upraveny i pro potřeby běžců, bruslařů a cyklistů.

Opravy se dočkaly také staré části parku jako amfiteátr a jezírko. Do parku bude možné vejít nově třemi vstupy, a to z Masarykovy a Šaldovy ulice a také z křižovatky ulic Palachova a Sadová.

Podle části místních je ale vybavení parku předražené.

Lidé se diví vysoké ceně

Odpůrci rekonstrukce parku vyčítají nejen příliš vysokou cenu, ale především necitlivost k původní zeleni, což potvrdila letos v únoru i inspekce životního prostředí . Podle ní ústecký magistrát chyboval, když povolil v parku pokácet 152 stromů a stovky křovin.

Podle ředitelky oblastního inspektorátu ČIŽP Jany Moravcové nemůže inspekce ani nikoho pokutovat, protože firma, která stromy pro město kácela, měla pravomocné povolení od magistrátu, o kterém nemohla vědět, že není v souladu s platnými předpisy.

Na předraženost a necitlivé kácení upozorňují také členové ústecké České pirátské strany. Vydali letáky, kde vyzývají občany Ústí nad Labem, aby ohodnotili jednotlivé prvky v parku, zda odpovídají ceně rekonstrukce.

Park stojí v místech bývalého hospodářského a průmyslového výstaviště. Město získalo z evropských fondů na rekonstrukci 76 milonů.

autoři: Domácí, ČTK | 27. 10. 2010 14:42

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama