ÚOHS zrušil tendr na zateplení domova v Kadani

ČTK ČTK
7. 6. 2013 10:31
Ústecký kraj se proti zrušení třicetimilionového tendru neodvolal
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v Brně.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v Brně. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Ústecký kraj chyboval ve zhruba třicetimilionovém tendru na přístavbu a zateplení domovů pro zdravotně postižené v Kadani.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze zakázky. Rozhodnutí je pravomocné, kraj se proti němu neodvolal.

Kraj zakázku vypsal loni v březnu. Do tendru se přihlásilo 14 firem. Kraj původně předpokládal, že přístavba bude stát 56 milionů bez DPH. Nakonec ale jako nejvýhodnější vybral nabídku pražské společnosti PETROM STAVBY s cenou 29 milionů bez DPH.

Proti tomu se k ÚOHS odvolala druhá v pořadí Stavební a obchodní společnost Most.

Podle ÚOHS v postupu kraje bylo několik chyb. Kraj například neuvedl, že by posoudil nabídky firem z hlediska splnění požadavků uvedených v zadávacích podmínkách. Podle úřadu byla také jedna z členek hodnotící komise podjatá. Tendr se nyní vrací do fáze posouzení nabídek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak na zateplení domu?

 

Právě se děje

před 17 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy