Strážník přihlížel rvačce, ale nezasáhl. Propustili ho

Domácí Domácí
28. 5. 2013 17:30
Manželský pár v Duchcově napadla 18. května skupina opilých Romů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Duchcov (Teplicko) - Městská policie v Duchcově na Teplicku propustila strážníka, který nečinně přihlížel tomu, jak skupinka opilých Romů zbila manželský pár v Nádražní ulici.

Incident z noci 18. května tak má svého prvního potrestaného, informoval server iDnes.cz.

"Neznám důvody, proč nejednal. Byl ale propuštěn hned v úterý. Sice zavolal hlídku městské i státní policie, ale měl samozřejmě zakročit. Prostředky na to měl," sdělil serveru ředitel městské policie v Duchcově Josef Hulín.

Dvojice byla na cestě domů, když narazila na skupinku opilých lidí. Podle napadeného muže jim parta nadávala do "gadžů". "Řekl jsem jim, aby si nás vůbec nevšímali. No a začalo to," uvedl bez dalších podrobností pouze s odůvodněním, že podepsal policii prohlášení.

Incident, při kterém ženy napadenou ženu mimo jiné kopaly do hlavy a bily jí hlavou o zem, pozoroval z policejní služebny strážník obsluhující kamery. Podle serveru neotevřel ani poté, co mu napadená žena tloukla na vrata.

Rvačku vyvolal teprve šestnáctiletý mladík, který si na napadenou ženu dokonce dupl. Serveru sdělil, že svého počínání lituje. "Lituju toho. Byl jsem opilý. Stalo se, stalo. Víte co, zkazil jsem si život, čekám dítě. Rodiče z toho nejsou nadšení, musím sekat latinu, nesmím ven," uvedl.

Celkem policisté zadrželi pět lidí ve věku 16 až 44. Ti teď čelí obvinění z pokusu o ublížení na zdraví a výtržnictví. Rasový motiv útoku nebyl podle mluvčího teplické policie Daniela Vítka prokázán. 

"Bližší okolnosti a příčiny napadení jsou předmětem dalšího vyšetřování," uvedl Vítek. Serveru Romea.cz sdělil, že podezřelí jsou vyšetřováni na svobodě.

Žena se bojí vycházet ven

Podle napadeného muže je jeho manželka ve špatném psychickém stavu. "Bojí se vycházet ven. Nemá sice viditelné modřiny, ale kdyby jí oholili hlavu, bylo by vidět, že ji má úplně modrou. Všechny údery byly na hlavu," popsal serveru.

Podle serveru Romea.cz se útočníkům snažili jejich počínání rozmluvit další muž a žena, rovněž Romové.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Policie uvedla, že se dva mladíci, kteří se zapletli do napadení manželského páru, o několik hodin dříve účastnili i dalšího incidentu. Ve stejné oblasti se pokusili cyklistovi ukrást motokolo, při tom mu zlomili ruku a muž skončil v nemocnici, uvedl server.

Napadeným manželům poskytla policie psychologa, dvojici navštívil i okresní policejní ředitel Petr Sytař a starostka Duchcova Jitka Bártová.

V souvislosti s květnovým napadením manželů se v Duchcově ve středu 18. května uskuteční demonstrace proti kriminalitě. Původně se na ní mělo sejít asi 300 lidí. "Jenže to vyvěsili i na Facebooku a vymklo se jim to z rukou. Už v pondělí večer, než to stáhli, se na demonstraci přihlásilo sedm tisíc lidí," sdělila serveru iDnes.cz starostka.

 

Právě se děje

Další zprávy