Fotky: Stop hazardu v Chomutově. Aktivisté chtějí referendum

Fotky: Stop hazardu v Chomutově. Aktivisté chtějí referendum
Nezaměstnanost v Chomutově dlouhodobě převyšuje 10 procent, do opuštěných bytů se ve velkém stěhují sociálně slabí z celé republiky. Až donedávna v padesátitisícovém městě přibývaly stále další výherní automaty.
Teď ale videoloterijním automatům v Chomutově zvoní hrana. Město je nejprve začalo regulovat a loni v červnu schválilo vyhlášku, která povolila hazard jen na dvou místech v bývalých krytech civilní obrany.
Zanedbané kryty se tak přes noc staly lukrativní adresou. Jenom v bednovém hazardu se v Chomutově protočí 600 milionů korun ročně. Kryt v centru získal bývalý boxer a provozovatel heren v Karviné a Postoloprtech Roman Bouček.
"Že v mém krytu nejspíš bude městem povolená herna, jsem věděl už v době, kdy jsem podepisoval pětiletou nájemní smlouvu. V Chomutově se o tom šuškalo," přiznává bez vytáček Bouček.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
13. 4. 2014 20:48
Chomutovští radní se rozhodli počet heren omezit na dvě povolené. Podle opozice a aktivistů jde pouze o polovičaté řešení a chtějí úplný zákaz hazardu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy