Fotky: Stop hazardu v Chomutově. Aktivisté chtějí referendum

Fotky: Stop hazardu v Chomutově. Aktivisté chtějí referendum
Nezaměstnanost v Chomutově dlouhodobě převyšuje 10 procent, do opuštěných bytů se ve velkém stěhují sociálně slabí z celé republiky. Až donedávna v padesátitisícovém městě přibývaly stále další výherní automaty.
Teď ale videoloterijním automatům v Chomutově zvoní hrana. Město je nejprve začalo regulovat a loni v červnu schválilo vyhlášku, která povolila hazard jen na dvou místech v bývalých krytech civilní obrany.
Zanedbané kryty se tak přes noc staly lukrativní adresou. Jenom v bednovém hazardu se v Chomutově protočí 600 milionů korun ročně. Kryt v centru získal bývalý boxer a provozovatel heren v Karviné a Postoloprtech Roman Bouček.
"Že v mém krytu nejspíš bude městem povolená herna, jsem věděl už v době, kdy jsem podepisoval pětiletou nájemní smlouvu. V Chomutově se o tom šuškalo," přiznává bez vytáček Bouček.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
13. 4. 2014 20:48
Chomutovští radní se rozhodli počet heren omezit na dvě povolené. Podle opozice a aktivistů jde pouze o polovičaté řešení a chtějí úplný zákaz hazardu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy