Sníh ochromil život v Krušných horách, napadlo až 50 cm

ČTK ČTK
16. 12. 2010 4:48
V Rumburku vyhlášen kalamitní stav, v Litvínově zkolaboval svoz odpadků
Silničáři dělají leckdy sisyfovskou práci...
Silničáři dělají leckdy sisyfovskou práci... | Foto: Zuzana Hronová

Ústí nad Labem - Hřeben Krušných hor se jen pozvolna vzpamatovává ze sněhové nadílky. Ve středu večer bylo opakovaně uzavřeno několik úseků horských silnic, mimo jiné i dálnice D8 na hranicích s Německem.

Nejvíc silnic bylo kvůli sněhu uzavřeno na Chomutovsku, hlavně v okolí Vejprt. Zde napadlo v noci na středu a během středy až půl metru sněhu, situaci navíc komplikoval silný vítr, v němž se lámaly stromy. Jeden z nich dokonce spadnul na auto, nikomu se naštěstí nic nestalo.

Rumburská radnice dokonce ve středu vyhlásila ve městě kalamitní stav. "Důvodem je dlouhodobé intenzivní sněžení a problémy s tím spojené, především velmi obtížná průjezdnost komunikací a průchodnost chodníků,“ uvedl místostarosta Rumburku Ladislav Pokorný. Město se obrátilo na občany, aby pomáhali s úklidem sněhu před vlastními i obecními budovami.

V Litvínově zase kvůli sněhu zkolaboval svoz odpadu.Podle místostarosty Karla Linharta firma, která odváží odpad, ve středu městu ohlásila, že jeho odvoz zastavuje. Popelářské vozy se totiž nemohly dostat k popelnicovým stáním.

Často tomu brání sníh nahrnutý ze silnic pluhy. Město nyní jedná se soukromými firmami, aby příjezdy k popelnicím uvolnily. Podle Linharta nejspíše použijí nakladače, které sníh naloží na nákladní automobily a odvezou ho z města pryč, protože ho není již kam dávat.

 

Právě se děje

Další zprávy