Při výuce v sadu se převrhl valník s dětmi, 9 zraněných

ČTK ČTK
19. 10. 2011 18:34
V nemocnici skončili učitel a osm dětí, mají otřesy mozku či zlomeniny
V nemocnici skončili učitel a osm dětí, mají otřesy mozku či zlomeniny (ilustrační foto).
V nemocnici skončili učitel a osm dětí, mají otřesy mozku či zlomeniny (ilustrační foto). | Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Děčín - V Děčíně se při výuce v sadu ve středu dopoledne převrhl traktůrek s valníkem, na kterém seděli žáci základní školy.  V nemocnici skončili učitel a osm dětí. Čtyři děti mají otřesy mozku nebo zlomeniny, dospělého čeká operace nohy.

Nehoda se stala podle děčínského policejního mluvčího Vojtěcha Haňky při výuce v hruškovém sadu, traktor se zřejmě převrhl na mokrém svahu. Zraněné děti jsou nejčastěji ročníku 1998 a 1999, tedy s největší pravděpodobností sedmáci.

"Ošetřeno bylo nakonec celkem osm dětí, z toho čtyři jsme mohli vzápětí propustit v doprovodu rodičů, protože se jednalo jen o drobné oděrky a pohmožděniny," řekl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Další čtyři děti v nemocnici zůstávají, jejich zranění zahrnují mimo jiné otřesy mozků a nekomplikované zlomeniny končetin. "Nejvážnější zranění utrpěl dospělý, má vážnější poranění dolní končetiny," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy