Při výuce v sadu se převrhl valník s dětmi, 9 zraněných

ČTK ČTK
19. 10. 2011 18:34
V nemocnici skončili učitel a osm dětí, mají otřesy mozku či zlomeniny
V nemocnici skončili učitel a osm dětí, mají otřesy mozku či zlomeniny (ilustrační foto).
V nemocnici skončili učitel a osm dětí, mají otřesy mozku či zlomeniny (ilustrační foto). | Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Děčín - V Děčíně se při výuce v sadu ve středu dopoledne převrhl traktůrek s valníkem, na kterém seděli žáci základní školy.  V nemocnici skončili učitel a osm dětí. Čtyři děti mají otřesy mozku nebo zlomeniny, dospělého čeká operace nohy.

Nehoda se stala podle děčínského policejního mluvčího Vojtěcha Haňky při výuce v hruškovém sadu, traktor se zřejmě převrhl na mokrém svahu. Zraněné děti jsou nejčastěji ročníku 1998 a 1999, tedy s největší pravděpodobností sedmáci.

"Ošetřeno bylo nakonec celkem osm dětí, z toho čtyři jsme mohli vzápětí propustit v doprovodu rodičů, protože se jednalo jen o drobné oděrky a pohmožděniny," řekl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Další čtyři děti v nemocnici zůstávají, jejich zranění zahrnují mimo jiné otřesy mozků a nekomplikované zlomeniny končetin. "Nejvážnější zranění utrpěl dospělý, má vážnější poranění dolní končetiny," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy