Potápěči hledají v mosteckém jezeře parašutistu

Markéta Žižková
24. 1. 2011 16:39
Na Ústecku ale nikdo parašutistu nepohřešuje

Most - Potápěči už třetím dnem hledají parašutistu, který údajně spadl do jezera poblíž Mostu.

Svědek oznámil pád červeného padáku v sobotu před 15. hodinou. Na místo vyjeli policisté i hasiči, kteří pátrali také pod vodou.

Záhadou ovšem je, že poblíž nedošlo k výsadku parašutistů a není pohřešovaný ani žádný rogalista. Policisté přesto neustávali v pátrání.

"K tomu se připojili i potápěči hasičského záchranného sboru z Prahy, kteří prohledávali vodní nádrž až do 23. hodiny večerní. V hledání pokračovali hasiči a policisté i v neděli," doplnila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

V neděli večer se policistům ozval muž, který se o případu dozvěděl z televizních zpráv. Policii oznámil, že na svahu mosteckého jezera provozoval v sobotu kiteboarding. Nafukovací padák mu prý padal často k zemi. Nikdy ale neskončil ve vodě.

"Policisté nyní budou v pátrací akci pokračovat a v plánu mají i vyšetřovací pokus s oznamovateli i sportovcem provozujícím kitebording," dodala Světláková.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy