Podezření z opsání práce padlo na ústeckého náměstka

Domácí Domácí
19. 6. 2011 19:47
Práce Jana Řeřichy se takřka celá shoduje s materiály města

Ústí nad Labem - Pochybnostmi nad pracemi politiků, za něž posléze získali vysokoškolský titul, nekončí.

Nejnověji padlo podezření z plagiátorství na náměstka ústeckého primátora Jana Řeřichu (ODS).

Jak informovala Česká televize, kromě úvodu a závěru je práce z více jak 80 procent shodná s oficiálním dokumentem města, který dřív zpracovali úředníci magistrátu.

Jedním z nich přitom byl oponent Řeřichovy práce, vedoucí městského odboru strategického rozvoje František Podrápský. Ten ji - stejně jako vedoucí práce - označil za "kvalitní a inovativní". "Jsou tam určité citace," řekl televizi. "To, jestli jsou ve vhodném rozsahu, musí posoudit ti ostatní."

Problém v tom nevidím

Sám politik plagiátorství odmítá. "Velmi blízce jsem spolupracoval s inženýrem Podrábským a s dalšími pracovníky a spoustu těch věcí jsem měl v počítači," brání se Řeřicha.

V práci sice přiznává, že s dokumentem pracoval, ale doslovné citace v ní neoznačil. "Já jsem v tom tehdy neviděl žádný problém a samozřejmě ani teď," tvrdí.

Vysoká škola finanční a správní, kde náměstek v pátek získal titul inženýra, nechá práci prověřit. Teprve poté rozhodne o případném odebrání titulu.

Online deník Aktuálně.cz před necelým měsícem informoval o práci dlouholetého poslance ČSSD Miroslava Svobody.

Ten už několik let používá titul inženýra, který však získal na základě diplomové práce, která v celých dlouhých pasážích takřka doslovně kopíruje už dříve napsané texty. Ani on v tom ale nevidí problém a nehodlá titul vrátit.

 

Právě se děje

Další zprávy