Novým trenérem ústeckých volejbalistů je Miroslav Malán

ČTK ČTK
6. 10. 2010 11:04
Malán přichází z ženského extraligového týmu Technické univerzity Liberec
Volejbalový tým SK Ústí nad Labem
Volejbalový tým SK Ústí nad Labem | Foto: SK Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Novým trenérem extraligových volejbalistů Ústí nad Labem se stal Miroslav Malán, který dosud vedl ženy Technické univerzity Liberec.

V minulosti působil také u mužů Benátek nad Jizerou.

"Po více než roce od odchodu Michala Nekoly do Dukly Liberec se nám konečně podařilo získat trenéra, uvolní se mi tím ruce pro organizační práci klubového manažera," řekl šéf ústeckého klubu Miroslav Přikryl, který v uplynulé sezoně extraligový tým SKV sám trénoval.

Malánovi bude pomáhat v roli hrajícího asistenta dlouholetý ústecký hráč Milan Bican.

Tým je stále založený na odchovancích

Do extraligy, která odstartovala v úterý, vstoupí Ústí sobotním domácím zápasem s Duklou Liberec.

Podle Přikryla bude i letos tým spoléhat zejména na vlastní odchovance. Na zatím půlroční hostování přišli z Liberce blokař Martin Vodvárka a smečař Petr Vampola, který v Ústí působil už v uplynulé sezóně.

Z týmu odešli Miroslav Bezděka do francouzského Nantes a Luboš Smrčina do Brna.

"Zatím se nám podařilo naplnit klubový rozpočet na zhruba 60 procent. Stále hledáme generálního partnera, spoléháme na menší sponzory a pomoc města," uvedl Přikryl.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy