Nový univerzitní kampus v Ústí přijde na 300 milionů

ČTK ČTK
20. 6. 2011 19:11
V komplexu budov bude sídlit knihovna, dvě auly pro pět set studentů a rektorát
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Web Univerzity HK

Ústí nad Labem - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se rozroste o další budovy. Stavbu nového kampusu za 300 milionů korun zahájila v pondělí.

V komplexu budov bude celoškolní knihovna pro 250 tisíc knih, dvě velké auly a rektorát. Nové multifunkční a vzdělávací centrum by mělo být hotovo v červenci 2012.

"Doufám, že se tady přibližně za rok a čtvrt sejdeme na kolaudaci," řekl při slavnostním přípitku rektor René Wokoun. Bývalá rektorka a nyní šéfka Českého statistického úřadu Iva Ritschelová nazvala nový komplex "srdcem univerzity".

"Doufám, že naše knihovna bude nejlepší v regionu," dodala. Slavnostního zahájení stavby se kromě pracovníků univerzity zúčastnili i zástupci města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje a ministerstva školství.

Knihovna: 250 tisíc svazků, 110 míst

Nové zázemí najdou v komplexu také Centrum celoživotního vzdělávání a Centrum informatiky. Do dvou velkých poslucháren se vejde 315 a 190 studentů. V knihovně s 250 tisíci svazky bude připraveno 110 studijních míst.

"Výraznou změnou bude také velký volný výběr, ale zejména zpřístupnění Univerzitní knihovny veřejnosti, což v dosavadních podmínkách univerzity nebylo možné," dodala mluvčí univerzity Jana Šiková.

Nový kampus zaplatí z převážné většiny ministerstvo školství. Na stavbu poskytlo 292 milionů korun. Další deset milionů přidá sama univerzita.

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji. Svůj provoz zahájila 28. září 1991 a tvoří ji sedm fakult (fakulta výrobních technologií a managementu, přírodovědecká, filozofická, pedagogická, fakulta umění a designu, fakulta sociálně ekonomická, fakulta životního prostředí a ústav zdravotnických studií). Na univerzitě působí téměř tisíc zaměstnanců a 11 tisíc studentů.

 

Právě se děje

Další zprávy