Při čelní srážce dvou aut na Šumavě zemřel německý řidič, tři lidé jsou těžce zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 10. 2017 14:20
Při nehodě dvou aut na hlavním tahu do Železné Rudy zemřel německý řidič, tři lidé byli těžce zraněni. Kromě několika posádek sanitek k nehodě vzlétl záchranářský vrtulník z Líní u Plzně a později přiletěl na pomoc i vrtulník z Bechyně v jižních Čechách.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Javorná - Těžká nehoda dvou aut v neděli dopoledne zcela zastavila dopravu na silnici první třídy I/27 na Šumavě. Zemřel při ní šestašedesátiletý německý řidič jednoho z vozů a tři lidé byli těžce zraněni. Na hlavním tahu do Železné Rudy se pod nejvyšším bodem silnice u odbočky na Zhůří čelně srazila dvě osobní auta. Doprava je stále odkláněna na objízdnou trasu, informovali policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha a šéf šumavské horské služby Michal Janďura.

Podle záchranné služby při nehodě jeden člověk zemřel a tři se těžce zranili. Kromě několika posádek sanitek k nehodě vzlétl záchranářský vrtulník z Líní u Plzně a později přiletěl na pomoc i vrtulník z Bechyně v jižních Čechách.

Nehoda se stala kolem 10:40 v serpentinách pod Křemelnou. "V jednom z automobilů byl německý řidič bez známek života. Před naším příjezdem už probíhala resuscitace, ale nakonec byl přítomný lékař nucen konstatovat smrt," popsal zasahující člen horské služby Martin Kocum.

V druhém voze byli dva muži a jedna žena, všichni ve vážném stavu. Ženu a jednoho muže horští záchranáři pomohli ve vakuových matracích přepravit k vrtulníku, který je odvezl do nemocnice.

Dalšího devětatřicetiletého muže naložili záchranáři do sanitky. "Jelikož došlo ke zhoršení jeho zdravotního stavu byl povolán další vrtulník z Bechyně. Ten muže převzal u Klatov a pokračoval s ním do traumacentra," doplnil Brejcha.

Cizinec v Hondě Civic podle Jirouškové zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a v zatáčce na mokré silnici vyjel do protisměru, kde se čelně srazil s vozem Opel Astra. V opelu utrpěli těžká zranění šestašedesátiletý řidič, dvaašedesátiletá žena a devětatřicetiletý muž. Dechová zkouška u řidiče opelu byla negativní, požití alkoholu u řidiče hondy zjistí nařízená pitva. Škodu odhadli policisté na 60.000 korun.

"Silnice mezi Klatovy a Železnou Rudou vede několika velmi ostrými zatáčkami v prudkém svahu. Kvalitní vozovka svádí mnoho řidičů k neopatrné jízdě. Už tam vzhledem ke krátkému dojezdovému času zasahovali několikrát i naši členové," dodal Janďura. Zranění v těchto místech bývají podle něj natolik vážná, že tam vrtulník sedá u mnoha nehod.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy