Praha - Zoologická zahrada v Praze ve středu přivítala na svět žirafí mládě. Porodila ho samice Nora, která je mimo jiné jednou z tváří kampaně zoo Seznamte se.
Nora mládě nosila dlouhých čtrnáct měsíců. Porod proběhl v pořádku, trval dvě hodiny.
"Jsme přesvědčeni o tom, že mládě je samička. Dostala chovatelské jméno Apolena," popisuje narození mláděte zoologický náměstek Jaroslav Šimek.
Třináctiletá Nora je zkušenou matkou. V pražské zoo přivedla na svět už páté mládě a kromě prvního všechna zdárně odchovala. Otcem mláďat je dvanáctiletý samec Johan.
Veřejnosti se mládě Apolena představí již během pátku. "Při čištění porodních boxů umožníme Noře s mládětem vstup do prostoru s kamerami, takže novorozence budou moci všichni vidět. Poprvé hned po ránu," říká Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.
V pražské zoo se brzy očekává také porod další žirafy, Elišky.