Praha hledá vánoční strom, vítěz získá odměnu

ČTK ČTK
2. 7. 2014 14:53
Lidé mohou posílat tipy, nezáleží na tom, zda je strom jejich, nebo jen vědí o vhodném kandidátovi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Praha začne hledat vánoční strom pro Staroměstské náměstí. Pořadatel vánočních trhů, společnost Taiko, vyhlásil soutěž, ve které hledá pro náměstí ten nejvhodnější strom. Vítěz dostane od firmy odměnu 10 000 korun. Oznámila ve středu mluvčí společnosti Hana Tietze.

"Vybírání dominanty centra sváteční metropole začne v pondělí 7. července a své tipy nám mohou zájemci zasílat do 31. srpna," uvedla. Soutěžit může kdokoliv a nehraje roli, zda strom roste na jeho pozemku, nebo půjde jen o tip, kde vhodný strom stojí. Vítěz bude vyhlášen 19. listopadu.

Strom musí mít bezchybný vzhled, měl by být 23 až 25 metrů vysoký a musí být dobře přístupný pro těžkou techniku. Rovněž musí být zdravý, před pokácením jej prohlédne dendrolog. Nejvhodnější je podle organizátorů smrk.

Letošní vánoční trhy začnou na Staroměstském a Václavském náměstí 29. listopadu a potrvají do 1. ledna 2015. Vítězný strom se slavnostně rozsvítí v sobotu 29. listopadu.

Loňský čtyřiadvacetimetrový strom pocházel z parku obce Rataje nad Sázavou na Kutnohorsku.

 

Právě se děje

před 20 minutami

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy