V Praze se sjedou wikipedisté na společné konferenci

Domácí Domácí
27. 11. 2013 11:14
Přednášky a diskuze budou probíhat v budově Přírodovědecké fakulty UK na Albertově.
Wikikonference 2012
Wikikonference 2012 | Foto: Stanislav Jelen, Wikimedia

Praha - V budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze se v sobotu uskuteční již pátý ročník české wikikonference. Jedná se o setkání všech milovníků známé internetové encyklopedie Wikipedia.

Přednášky a diskuze se budou zabývat například využitím Wikipedie v televizních a rozhlasových médií, nebo novým projektem Wikidata, který se zabývá strojovým zpracováním encyklopedických dat.

Mezi přednášejícími se představí také vedoucí Studia nových médií na Filosofické fakultě Josef Šlérka.

"Soudě podle počtu registrovaných návštěvníků to bude historicky největší akce v dějinách české Wikipedie," říká Michal Reiter, předseda sdružení Wikimedia Česká republika, které setkání organizuje.

Organizátoři očekávají kromě účasti wikipedistů také zástupce mnoha českých institucí. Mezi ně patří zejména učitelé středních a vysokých škol, kteří se zapojili do projektu Studenti píši Wikipedii.

"V posledních dvou letech jsme udělali velký krok kupředu ve spolupráci s vysokými školami. Náš projekt Studenti píší Wikipedii odstartoval právě na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy," řekl člen sdružení Wikimedia Vojtěch Dostál

V rámci konference budou oceněni také vítězové soutěží Dne finanční gramotnosti a Wiki miluje památky. V rámci druhého zmiňovaného projektu soutěžící mapují kulturní a historické památky a letos odeslali do soutěže téměř 6 a půl tisíce fotek.

 

Právě se děje

Další zprávy