Strážníci dál zůstávají bez šéfa, Praha zrušila konkurz

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
25. 10. 2012 10:47
Nové výběrové řízení vypsáno nebude, Svoboda předloží závěry jednání koalice
Stát!
Stát! | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Primátor zrušil výběrové řízení na ředitele městské policie. "Bylo zrušeno po dohodě s koaličním partnerem," uvedl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Další konkurz vypsán nebude. "Bez výběrového řízení předložím závěry jednání koalice na listopadovém zastupitelstvu," uvedl Svoboda.

Zrušení výběrového řízení již nějakou dobu požaduje TOP 09. Již před časem na protest opustila výběrovou komisi a deklarovala, že ODS při hlasování v zastupitelstvu v tomto bodě nepodpoří.

Komise sice vybrala vítězného kandidáta, primátor pro něj ale v koalici nedokázal vyjednat podporu. O koho ze dvanácti přihlášených šlo, členové komise tají.

Nyní se koalice pokusí vybrat ředitele bez výběrového řízení ve spolupráci s bezpečnostním výborem. Podle náměstka Tomáše Hudečka (TOP 09) je na takovém postupu koaliční shoda.

Opozice má ale výhrady. "Nemyslím si, že by to mělo vypadat tak, že když nám to nevyjde ve výběrové komisi, tak se nějak dohodneme, a pak to dáme na zastupitelstvo," uvedl Miloslav Ludvík (ČSSD).

Primátor se brání, že takový způsob je zcela v pořádku. "Ještě nikdy nebylo vypsáno výběrové řízení na ředitele městské policie. Byl to akt navíc, aby ta diskuse byla co nejširší a výběr jsme udělali dokonale. Přes tyto snahy se nepodařilo dojít k závěrečné shodě," řekl Svoboda.

Odbory, které zastupují část pražských strážníků, otevřeným dopisem vyzvaly primátora, aby urychlil jmenování nového šéfa městské policie. Strážnici nemají šéfa od loňského listopadu, kdy skončil bývalý šéf Vladimír Kotrouš kvůli podezření z korupce. Dočasně je vede Kotroušův náměstek Ludvík Klema.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy