Strahov je na prodej za 128 milionů, část bude zadarmo

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 11. 2012 18:00
Tak masivní přesun nemovitého majetku sportovců tu desítky let nebyl
Strahovský stadion. Jedna z nemovitostí, o které tu běží.
Strahovský stadion. Jedna z nemovitostí, o které tu běží. | Foto: Jan Langer

Praha - Tak masivní přesun nemovitého majetku sportovců tu desítky let nebyl.

Jak ve svém aktuálním vydání píše deník Insider, nový šéf obrozeného ČSTV Miroslav Jansta a předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta už dohodli klíčové parametry realitní akce, díky níž fotbal získá do vlastnictví stadiony, budovy a pozemky v mimořádně lukrativní části Prahy, o kterou by se developeři jednou mohli prát - na Strahově.

Prodejní cena činí přesně 128 456 992 korun a 50 haléřů.

K dokončení transakce zbývá jediné: aby ji 1. prosince schválila valná hromada Janstova ČSTV.

Proč ČSTV své strahovské majetky prodává?

"Udržování strahovského areálu nás ročně přijde v průměru na 16 milionů korun. Nemáme prostředky na investice, fotbal je jediný, kdo je schopen je z grantových programů FIFA a UEFA sehnat," odpovídá šéf ČSTV Jansta.

Čtěte celou zprávu v placeném deníku Insider:
Co konkrétně by se mělo přepsat z vlastnictví ČSTV do majetku Peltovy FAČR?

 

Právě se děje

před 39 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy