reklama
 
 

Šteiner a napadený cyklista byli kolegové, nepoznali se

23. 4. 2012 19:43
Oba muži byli v letech 2003 až 2006 členy pracovní skupiny pro cyklistiku

Praha - Dva bývalí kolegové, kteří se navzájem nepoznali. I tak se dá popsat čtvrteční incident, při kterém bratr exradního Radovana Šteinera (ODS) napadl cyklistu.

Napadený Vojtěch Hrabal a Šteiner byli totiž 3 roky v jedné komisi pražského magistrátu. Oba však tvrdí, že se navzájem při potyčce nepoznali, a přiznávají, že jde spíš o neobvyklou náhodu.

Šteiner byl v letech 2003 až 2006 jako pražský radní pro dopravu členem pracovní skupiny pro cyklistiku. V té byl tehdy i Hrabal, zastupoval zde zájmy organizace Děti Země.

"On byl vlastně lobbista a já zastupoval zájmy města. Byli jsme vlastně takoví spolučlenové," popsal deníku Aktuálně.cz Šteiner.

To potvrzuje i Vojtěch Hrabal. Se Šteinerem se podle něj potkali asi dvacetkrát. "Mluvili jsme spolu pořád," doplnil.

Kdybych ho poznal, pozdravil bych ho

Podle Šteinera se jednalo o naprosto standardní vztah. "Žádné konflikty jsme spolu neměli, byli jsme prostě obyčejná pracovní skupina," upozorňuje Šteiner.

Přestože se potkávali 3 roky, při čtvrtečním incidentu se nepoznali.

"Strčil do mě zezadu, takže jsem mu neviděl do obličeje. Už v taxíku jsem si pak říkal, že je mi ten obličej povědomý, ale úplně mi to došlo až při četbě diskusí pod články," dodává Šteiner.

"Vůbec jsem ho nepoznal, jsem přesvědčen, že ani on mne. Zpětně mi došlo, že ho znám, ale tam se všechno odehrálo tak rychle. Kdybych to věděl už na místě, tak bych mu aspoň řekl ´ahoj´," řekl Hrabal.

V současné době stále leží v nemocnici s otřesem mozku a zlomenými kostmi v obličeji. Ve čtvrtek při Velké jarní cyklojízdě dělal tzv. "špunt", tedy cyklistu, který má zastavit dopravu, a svým kolem proto zablokoval silnici.

Radovan Šteiner, který se svým bratrem seděl v taxíku, kolo odhodil na stranu a Hrabal ho za to strčil tak, že upadl. V tu chvíli na Hrabala zaútočil Šteinerův bratr Vojtěch, který Hrabala udeřil do obličeje. Za těžké ublížení na zdraví mu nyní hrozí až 10 let vězení.

Právník Vojtěcha Šteinera již prohlásil, že se pokusí s Hrabalem domluvit na omluvě i finanční náhradě.

autor: Tereza Krobová | 23. 4. 2012 19:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama