Stát se snaží prodat nejdražší parcelu v centru Prahy, první pokus skončil fiaskem

Martin Ťopek Martin Ťopek
6. 4. 2016 12:37
Jednu z posledních nezastavěných ploch v samém centru Prahy nabízí za 39 milionů korun Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pozemek leží mezi ulicemi Hybernská a V Celnici a rozprostírá se kolem budovy Staré Celnice. Je však v památkové zóně a jeho zastavění pro případného investora je spojeno se spoustou obtíží.
Nabízený pozemek v centru Prahy
Nabízený pozemek v centru Prahy | Foto: ÚZSVM

Praha - Stát prodává lukrativní pozemek v centru Prahy, žádný zájemce se ale dosud nepřihlásil. Nabídka má totiž háček. Pozemek je rozdělený zdí a jedna jeho část je zcela nezastavitelná. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na svých stránkách píše, že jediná možnost, jak parcelu využít k zástavbě, je její propojení se sousedním pozemkem. I to však ale bude údajně přinášet v památkově chráněné zóně novým majitelům potíže. 

"Přes tato známá omezení se jedná o pozemky v nejlukrativnější části Prahy, kromě případné zastavitelnosti si lze představit například zázemí pro blízké budovy, například supermarket nebo restaurace, případně parkoviště v místě, kde je parkování obtížné nebo nákladné," uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka.

O drahé parkoviště není zájem 

Jenomže o parkoviště za desítky milionů korun zatím nikdo zájem neprojevil. Ukázal to první pokus prodat pozemek už letos v únoru, kdy jej stát nabízel dokonce za 45 milionů korun. Teď činí druhý pokus s o šest milionů nižší cenou.

"Uvidíme, je to otevřené výběrové řízení. Nemusí to být jen parkoviště. Hypotetická možnost snížit cenu samozřejmě stále existuje," doplnil Ležatka.

Jedna část nabízené parcely je charakteristická svým velmi úzkým a dlouhým tvarem, kopírujícím spojovací uličku mezi ulicí V Celnici a otevřeným prostranstvím mezi Starou Celnicí.

Druhá část pozemku je otevřené prostranství mezi budovou Staré Celnice a domem v ulici Hybernská, což dohromady pro investory skutečně za 39 milionů korun nezní moc lákavě.

"Minimální cena do výběrového řízení byla stanovena na základě znaleckého posudku, nicméně její dílčí snížení možné je," dodal Ležatka. 

Zájemci o pozemek mohou své nabídky posílat do 6. května do desáté hodiny dopoledne.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy