reklama
 
 

Stát se snaží prodat nejdražší parcelu v centru Prahy, první pokus skončil fiaskem

6. 4. 2016 12:37
Jednu z posledních nezastavěných ploch v samém centru Prahy nabízí za 39 milionů korun Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pozemek leží mezi ulicemi Hybernská a V Celnici a rozprostírá se kolem budovy Staré Celnice. Je však v památkové zóně a jeho zastavění pro případného investora je spojeno se spoustou obtíží.

Praha - Stát prodává lukrativní pozemek v centru Prahy, žádný zájemce se ale dosud nepřihlásil. Nabídka má totiž háček. Pozemek je rozdělený zdí a jedna jeho část je zcela nezastavitelná. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na svých stránkách píše, že jediná možnost, jak parcelu využít k zástavbě, je její propojení se sousedním pozemkem. I to však ale bude údajně přinášet v památkově chráněné zóně novým majitelům potíže. 

"Přes tato známá omezení se jedná o pozemky v nejlukrativnější části Prahy, kromě případné zastavitelnosti si lze představit například zázemí pro blízké budovy, například supermarket nebo restaurace, případně parkoviště v místě, kde je parkování obtížné nebo nákladné," uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka.

O drahé parkoviště není zájem 

Jenomže o parkoviště za desítky milionů korun zatím nikdo zájem neprojevil. Ukázal to první pokus prodat pozemek už letos v únoru, kdy jej stát nabízel dokonce za 45 milionů korun. Teď činí druhý pokus s o šest milionů nižší cenou.

"Uvidíme, je to otevřené výběrové řízení. Nemusí to být jen parkoviště. Hypotetická možnost snížit cenu samozřejmě stále existuje," doplnil Ležatka.

Jedna část nabízené parcely je charakteristická svým velmi úzkým a dlouhým tvarem, kopírujícím spojovací uličku mezi ulicí V Celnici a otevřeným prostranstvím mezi Starou Celnicí.

Druhá část pozemku je otevřené prostranství mezi budovou Staré Celnice a domem v ulici Hybernská, což dohromady pro investory skutečně za 39 milionů korun nezní moc lákavě.

"Minimální cena do výběrového řízení byla stanovena na základě znaleckého posudku, nicméně její dílčí snížení možné je," dodal Ležatka. 

Zájemci o pozemek mohou své nabídky posílat do 6. května do desáté hodiny dopoledne.

autor: Martin Ťopek | 6. 4. 2016 12:37

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama