Rodiče Aničky nabídli miliony. Ozvalo se několik lidí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 11. 2010 11:40
Devítiletá Anna Janatková se pohřešuje už od 13. října

Praha - Několik lidí od úterního odpoledne odpovědělo na výzvu rodičů pohřešované Aničky Janatkové. Oznámila to pražská policie.

Otec v úterý odpoledne opět veřejně nabídl 3,5 milionu korun za nové informace, které by vedly k nalezení nebo návratu jeho dcery.

Do oblasti severně od pražské Troje se dnes vrátilo na 500 policistů, kteří budou ztracenou školačku dále hledat.

"Potřebujeme ověřit jisté poznatky a informace," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Do akce se zapojí speciální pořádková jednotka, strážníci i policisté z Prahy-venkov a psovodi. "Můžeme hovořit o 400 až 500 lidech," doplnila mluvčí.

Podle České televize dívku hledají i ve Zdibech u Prahy. Tamní policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová ale upřesnila, že jde o pravidelnou preventivní akci, při které se policie každý rok zaměřuje na bezdomovce a pátrá také po lidech, kteří se vyhýbají vězení.

"V rámci této akce se zaměřujeme i na stopy, které by mohly přispět k objasnění případu hledané dívky," řekla Zatloukalová.

Nechceme jen čekat

Rodiče devítileté Anny Janatkové v úterý podruhé využili média k pomoci při pátrání po jejich dceři.

Otec Miloš Janatka prostřednictvím ČTK nabídl odměnu ve výši 3,5 milionu korun tomu, kdo jim zachrání a vrátí jejich dceru, nebo za spolehlivé informace vedoucí k člověku, který stojí za jejím zmizením.

Důležité informace mají lidé sdělovat na telefonní číslo rodiny 733 678 531.

"Do dnešního dne policisté v rámci vyšetřování případu prověřili nebo ještě prověřují více než 1200 poznatků. Zatím ale žádný nevedl k záchraně Aničky. Jako rodiče nechceme jen čekat. Proto dáváme novou výzvu," vysvětlila rodina svůj krok.

Nepřímé důkazy

Pražská policie v souvislosti se zmizením dívky stíhá jedenačtyřicetiletého muže z Prahy, kriminalisté jej koncem října obvinili z trestného činu zbavení osobní svobody.

Muž je vyšetřován na svobodě, soud neakceptoval návrh na uvalení vazby. Podle dřívějších informací policistů se k činu nepřiznal, kriminalisté proti němu mají jen nepřímé důkazy.

Devítiletá Anička Janatková zmizela 13. října v pražské Troji. Naposledy byla viděna v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy. Od jejího ztracení pátraly po holčičce každý den desítky policistů, městských strážníků i vojáků, hasičů a psovodů. V Troji se ale našel jen její batoh a láhev s pitím.

Prohlédněte si, jak policisté prohledávali Troju

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si v Egyptě vyžádala srážka autobusu s kamionem

Nejméně dvacet lidí přišlo o život a další tři byli zraněni při úterní srážce autobusu s kamionem v jižním Egyptě. Informovala o tom dnes agentura AP. Nehoda se stala v provincii Asijút asi 320 kilometrů jižně od Káhiry. Autobus, který jel z hlavního města, se převrátil při předjíždění kamionu. Následně do něj kamion narazil a obě vozidla vzplanula, uvedla AP s odvoláním na guvernéra.

Při dopravních nehodách v Egyptě každý rok umírají tisíce lidí. Havárie jsou většinou způsobeny překračováním povolené rychlosti, špatnými silnicemi nebo nedostatečným prosazováním bezpečnosti v dopravě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy