Obrazem: Stopy po střelbě na Národním muzeu z okupace 1968 zůstanou. Nestěhuje se ani slavná velryba

Obrazem: Stopy po střelbě na Národním muzeu z okupace 1968 zůstanou. Nestěhuje se ani slavná velryba
Museum království českého utrpělo od svého otevření v roce 1891 mnohé šrámy. Před čtyřmi lety byla historická budova uzavřena, aby byla opravena.
Ředitel muzea Michal Lukeš v ochranných pomůckách. V muzeu už skutečně začaly stavební práce.
Přijel se podívat i ministr kultury Daniel Herman. Cena rekonstrukce s novou expozicí má stát dvě miliardy korun a hotova má být za tři roky a dva týdny.
Pracoviště je vzorně připraveno.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 10. 2015 19:45
Už čtyři roky je uzavřena historická budova Národního muzea v Praze kvůli rekonstrukci. Hotova by měla být za tři roky. Jak daleko jsou práce za dvě miliardy korun, si přijel zkontrolovat ministr kultury Daniel Herman. S uspokojením konstatoval, že práce už začaly. Průzkum budovy z roku 1891, která údajně nebyla nikdy opravována, přinesl i nové objevy. V podhledech stropů narazili stavaři na azbestové desky. Investor nechce o navýšení ceny za jejich sanaci zatím ani slyšet. "Budeme vyjednávat," říká dodavatel.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy