Přívoz sloužící místo spadlé lávky v Troji se porouchal. Neví se, kdy se ho podaří opravit

ČTK ČTK
27. 12. 2017 11:09
Přívoz mezi Císařským ostrovem a Trojou je mimo provoz. Důvodem je technická závada. Jak dlouho bude výluka trvat, zatím není jasné. Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila do Vltavy. Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba. "Zatím nemáme bližší informace. Kdy přívoz znovu vypluje, nevíme, zatím platí, že je mimo provoz do odvolání," řekl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Přívoz vyplul na Vltavu poprvé v sobotu 23. prosince v 08:00.
Přívoz v Troji místo spadlé lávky.
Přívoz v Troji místo spadlé lávky. | Foto: Ivan Buben
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy