Pražané mohou zlikvidovat podezřelý alkohol v čističce

ČTK ČTK
2. 10. 2012 17:42
Vylití alkoholu přímo do kanalizace by bylo hrubým porušením kanalizačního řádu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Celní správa České republiky

Praha - Pražané mohou zlikvidovat alkohol neznámého původu v čističce odpadních vod. Vylití alkoholu přímo do kanalizace je podle společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) hrubým porušením kanalizačního řádu.

Po zrušení prohibice se může opět volně prodávat alkohol vyrobený do 1. ledna letošního roku a alkohol s novými kolky. Otevřené lahve nebo alkohol bez "rodného listu" by měl být zlikvidován.

"Zájemcům o likvidaci alkoholu s neznámým původem, případně metanolu, nabízíme možnost odborné likvidace v zařízení ústřední čistírny odpadních vod," sdělil v úterý mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

Čistička sídlí v ulici Papírenská 199/6 v Praha 6 na Císařském ostrově. Otevřeno má od pondělí do pátku od 07:00 do 17:00.

Na místě jsou podle Pokorného připraveny sběrné kontejnery včetně třídících boxů na prázdné láhve.

"Možnost je určena fyzickým osobám, kterým nebude vydán žádný doklad o likvidaci alkoholu. Od právnických osob bude alkohol neznámého původu přijímán podle předem dohodnutých podmínek," dodal mluvčí. Zájemci získají více informací v kontaktním centru PVK na telefonu 840 111 112.

Česká inspekce životního prostředí upozornila v souvislosti s plány na likvidaci alkoholu s nejasným původem, že podnikatelům a právnickým osobám hrozí pokuta až 50 milionů korun, když se lihovin zbaví v rozporu se zákonem o odpadech.

Zlikvidován má být veškerý alkohol vyrobený v letošním roce, pro který obchodníci a výrobci do konce listopadu neseženou doklad o původu lihu. Jedná se o jedno z opatření reagujících na metanolovou aféru, která si od začátku září vyžádala 27 životů.

 

Právě se děje

Další zprávy