reklama
 
 

Praha dala zelenou kulturnímu centru Kontejner na Letné

17. 4. 2013 11:01
Organizátoři chtějí otevřít do měsíce, schází jim ještě územní rozhodnutí

Praha - Projekt sezónního kulturního centra Kontejner na Letenské pláni je opět o krok blíže k otevření. Pražští radní v úterý povolili výjimku ze stavební uzávěry, která na pozemku platí.

Zástupci občanského sdružení Containall doufají, že se jim centrum podaří otevřít do měsíce.

"Čekáme na vyjádření hygieny a potřebujeme ještě územní rozhodnutí. V ideálním případě bychom mohli otevřít 20. května," uvedl jeden z organizátorů David Skála.

Centrum o rozloze kolem 36 metrů čtverečních má být vytvořeno z přepravních kontejnerů. V přízemí se bude nacházet výstavní prostor, nahoře pak terasa s občerstvením. Venkovní část je určená pro projekce a letní kino, lze ji využít i na přednášky a sport.

Magistrát své rozhodnutí odůvodnil tím, že na dočasné stánky se stavební uzávěra nevztahuje. Centrum bude na Letné stát jen v letní sezoně.

Organizátoři chtějí zahájit provoz představením některých občanských sdružení, která pracují na sousedském soužití. "Jde například o Holešovice sobě, Živé město, Uličník.cz nebo AutoMat," dodává Skála.

Občanské sdružení doufá, že se stihne alespoň zčásti zapojit do projektu Kontejnery k světu, který začíná na různých místech republiky 10. května. Kontejnery se objeví i na Václavském a Karlově náměstí nebo na Folimance.

Do budoucna chce Containall veřejnosti přiblížit tematiku hendikepovaných, oblast lidských práv nebo ochranu životního prostředí.

autor: Lucie Stuchlíková | 17. 4. 2013 11:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama