Praha dala zelenou kulturnímu centru Kontejner na Letné

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
17. 4. 2013 11:01
Organizátoři chtějí otevřít do měsíce, schází jim ještě územní rozhodnutí
Foto: Občanské sdružení Containall

Praha - Projekt sezónního kulturního centra Kontejner na Letenské pláni je opět o krok blíže k otevření. Pražští radní v úterý povolili výjimku ze stavební uzávěry, která na pozemku platí.

Zástupci občanského sdružení Containall doufají, že se jim centrum podaří otevřít do měsíce.

"Čekáme na vyjádření hygieny a potřebujeme ještě územní rozhodnutí. V ideálním případě bychom mohli otevřít 20. května," uvedl jeden z organizátorů David Skála.

Centrum o rozloze kolem 36 metrů čtverečních má být vytvořeno z přepravních kontejnerů. V přízemí se bude nacházet výstavní prostor, nahoře pak terasa s občerstvením. Venkovní část je určená pro projekce a letní kino, lze ji využít i na přednášky a sport.

Magistrát své rozhodnutí odůvodnil tím, že na dočasné stánky se stavební uzávěra nevztahuje. Centrum bude na Letné stát jen v letní sezoně.

Organizátoři chtějí zahájit provoz představením některých občanských sdružení, která pracují na sousedském soužití. "Jde například o Holešovice sobě, Živé město, Uličník.cz nebo AutoMat," dodává Skála.

Občanské sdružení doufá, že se stihne alespoň zčásti zapojit do projektu Kontejnery k světu, který začíná na různých místech republiky 10. května. Kontejnery se objeví i na Václavském a Karlově náměstí nebo na Folimance.

Do budoucna chce Containall veřejnosti přiblížit tematiku hendikepovaných, oblast lidských práv nebo ochranu životního prostředí.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma dopravním nehodám na 34. kilometru poblíž Dobříše je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a údajů na webu dopravní policie.

K nehodám došlo kolem 05:30. Na místě zasahují složky integrovaného dopravního systému. Řidiče policisté odklání z dálnice na sjezdu 41 u Dubence. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy