Praha dala zelenou kulturnímu centru Kontejner na Letné

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
17. 4. 2013 11:01
Organizátoři chtějí otevřít do měsíce, schází jim ještě územní rozhodnutí
Foto: Občanské sdružení Containall

Praha - Projekt sezónního kulturního centra Kontejner na Letenské pláni je opět o krok blíže k otevření. Pražští radní v úterý povolili výjimku ze stavební uzávěry, která na pozemku platí.

Zástupci občanského sdružení Containall doufají, že se jim centrum podaří otevřít do měsíce.

"Čekáme na vyjádření hygieny a potřebujeme ještě územní rozhodnutí. V ideálním případě bychom mohli otevřít 20. května," uvedl jeden z organizátorů David Skála.

Centrum o rozloze kolem 36 metrů čtverečních má být vytvořeno z přepravních kontejnerů. V přízemí se bude nacházet výstavní prostor, nahoře pak terasa s občerstvením. Venkovní část je určená pro projekce a letní kino, lze ji využít i na přednášky a sport.

Magistrát své rozhodnutí odůvodnil tím, že na dočasné stánky se stavební uzávěra nevztahuje. Centrum bude na Letné stát jen v letní sezoně.

Organizátoři chtějí zahájit provoz představením některých občanských sdružení, která pracují na sousedském soužití. "Jde například o Holešovice sobě, Živé město, Uličník.cz nebo AutoMat," dodává Skála.

Občanské sdružení doufá, že se stihne alespoň zčásti zapojit do projektu Kontejnery k světu, který začíná na různých místech republiky 10. května. Kontejnery se objeví i na Václavském a Karlově náměstí nebo na Folimance.

Do budoucna chce Containall veřejnosti přiblížit tematiku hendikepovaných, oblast lidských práv nebo ochranu životního prostředí.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy