Policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, trpí epilepsií

ČTK ČTK
22. 7. 2014 20:43
Hocha viděl naposledy jeho děda v pondělí kolem poledne v Levobřežní ulici v Praze 9.
Pražská policie pátrá po čtrnáctiletém Martinovi Dojčanovi.
Pražská policie pátrá po čtrnáctiletém Martinovi Dojčanovi. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražská policie pátrá po čtrnáctiletém Martinovi Dojčanovi. Hocha viděl naposledy jeho děda v pondělí kolem poledne v Levobřežní ulici v Praze 9.

Jde o chovance diagnostického ústavu a v minulosti byl několikrát pohřešován. Trpí epilepsií a potřebuje pravidelně užívat léky, které u sebe nemá. Sdělila to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Chlapec opustil byt svého dědy s notebookem a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Je vysoký asi 170 centimetrů, má rovné, středně dlouhé, hnědočerné vlasy a zelené oči. Naposledy byl oblečen do černého trika a černých kraťasů.

Policie žádá veřejnost, aby jakoukoli informaci o pohřešovaném nahlásila na lince 158 nebo kterékoli policejní služebně.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy