Policie kvůli podezřelému kufru uzavřela Národní třídu

ČTK ČTK
19. 4. 2013 15:40
Pyrotechnik posléze zjistil, že kufřík je prázdný
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Leoš Kučera

Praha - Policejní hlídka v pátek dopoledne nalezla na pražské Národní třídě podezřelý kufřík.

Přivolaný pyrotechnik část ulice na více než hodinu uzavřel, pak zavazadlo odvezl. Když jej prozkoumal, zjistil, že kufřík je prázdný, řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

"Hlídka si kufříku všimla při pochůzce v 10:50. Byl to plastový kufřík s kovovými hranami. Policisté uzavřeli chodník a jeden jízdní pruh silnice," řekl mluvčí. Přivolaný pyrotechnik pak okolí nálezu zavřel úplně, aby zamezil ohrožení lidí.

"Kolem 12:15 kufřík zajistil a odvezl k prozkoumání a případné likvidaci mimo centrum města," uvedl Hulan. Dodal, že v ulici byl pak postupně obnoven provoz.

Podle mluvčího pak pyrotechnik zjistil, že zavazadlo je prázdné. "Vše nasvědčuje tomu, že se někomu nechtělo jít až k popelnici a kufr prostě nechal na ulici," dodal mluvčí.

Podle policejního dopravního webu byl kufřík nalezen u domu s popisným číslem 15, v blízkosti je mimo jiné sídlo České advokátní komory.

Uzávěra se dotkla i cestujících hromadné dopravy, pražský dopravní podnik na svých stránkách upozornil, že tramvaje číslo 6, 9, 18 a 22 byly od 11:30 obousměrně odkláněny, na původní trasu se vrátily kolem 12:25.

Národní třída byla kvůli nebezpečí výbuchu letos uzavřena podruhé. Na začátku února byl na staveništi ve Spálené ulici nalezen nevybuchlý dělostřelecký granát z 2. světové války a obě ulice pyrotechnici asi na hodinu zavřeli.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy