Ostrov rostlin nabídne v Praze pohled do tajů přírody

Domácí Domácí
14. 5. 2013 11:01
Návštěvníky Botanické zahrady čeká o víkendu nevšední exkurze do světa rostlin
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Petr Jan Juračka

Praha - Neobvyklý pohled do světa rostlin nabídne Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

V pátek 17. května a v sobotu 18. května se uskuteční "Expedice na Ostrov rostlin", která nabídne jiný než ryze botanický pohled do světa rostlin. Návštěvnici se dozví řadu tajemství o fungování a životě rostlin. 

Prohlídka je součástí Dne fascinace rostlinami. Tento mezinárodní projekt vyhlásila Evropská společnost pro rostlinnou biologii (EPSO).

Cílem projektu je seznamovat veřejnost se světem rostlin a s prací vědců, kteří se jím zabývají.  Do letošního ročníku se přihlásilo 54 zemí z pěti kontinentů.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout skleníky, venkovní expozice v botanických zahradách, nahlédnout do laboratoří vysokých škol a výzkumných ústavů.

Geografové budou číst minulost z letokruhů, chemici se budou zabývat vůní a barvami rostlin a paleontologové budou spolu s návštěvníky pozorovat fosilní rostliny pod lupu a mikroskopem.

Program bude doplněn o časosběrná videa, přednášky a komentované prohlídky. Zahrnuje aktivity pro dospělé, ale i děti, středoškolské studenty či rostliny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy