reklama
 
 

ODS: Místostarostka Prahy 1 musí skončit, dělala v ABL

24. 4. 2011 23:43
ODS vadí, že Pařízková byla v minulosti zaměstnána v bezpečnostní agentuře Víta Bárty

Praha - Odvolání místostarostky Prahy 1 Jany Pařízkové (VV) chce prosadit opoziční ODS. Občanským demokratům vadí, že byla v minulosti zaměstnána v bezpečnostní agentuře ABL.

Domnívají se také, že manažersky nezvládá svou funkci. Řekl to místopředseda klubu ODS v Praze 1 Richard Bureš.

O osudu Pařízkové by mělo jednat úterní zastupitelstvo. Pařízková odmítá názor, že by se pracovním poměrem v ABL dopustila něčeho špatného. Ve firmě prý pracovala pouze jako socioložka a projektová manažerka.

Zda se bude zastupitelstvo první městské části odvoláním Pařízkové zabývat, není zatím jasné. ODS chce bod navrhnout na program jednání, nemá k tomu ale dostatek hlasů. Pokud se jí to nepodaří, hodlá připomínky vznést alespoň během interpelací.

Návrh ODS na odvolání Pařízkové je pokračováním aféry, kterou odstartoval poslanec Jaroslav Škárka. Bývalý šéf strany a zastupitel Prahy 1 za Věci veřejné uvedl, že ABL v minulosti sledovala například bývalé starosty Petra Hejmu a Filipa Dvořáka (oba ODS). Politický spor o přítomnost lidí spojených s ABL ve státních funkcích vyústil ve vládní krizi.

Bureš Pařízkovou obviňuje, že byla projektovou manažerkou ABL v divizi, která se věnovala sledování politických konkurentů. Pařízková již několikrát popřela, že by se během svého zaměstnání v ABL dopustila něčeho špatného.

Odstoupit proto odmítla, na dva týdny se ale vzdala účasti na rozhodování v radě Prahy 1. Koaliční partneři z TOP 09 a ČSSD tak prý měli dostat prostor k ověření si jejich argumentů. Tato lhůta vyprší na počátku týdne.

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) odmítl kvůli kauze vypovědět koaliční smlouvu s Věcmi veřejnými. Informace o propojení Pařízkové s ABL si chce ale prověřit. Řekl, že s rozhodnutím o dalším postupu chce počkat na jednání zastupitelstva, zda na něm nezazní další argumenty.

Nechce ale, aby byla místostarostka hodnocena podle principu kolektivní viny pouze za to, že v ABL pracovala.

ODS dále Pařízkovou viní z manažerského selhání při obsazování volných míst v novém domě s pečovatelskou službou. Byty mohly být podle občanských demokratů obsazeny již dříve, městská část tak podle nich přišla o peníze. Ve funkci by ji měla nahradit zastupitelka Jaroslava Janderová (ODS).

V Praze 1 koalici vytvořily TOP 09, ČSSD a VV. ODS, která městskou část dlouhodobě ovládala, musela po podzimních volbách přejít do opozice.

autoři: Domácí, ČTK | 24. 4. 2011 23:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama