Nepoctivé taxikáře má napravit aplikace pro mobily

Domácí Domácí
14. 9. 2010 10:39
Aplikace využívající GPS má cestujícím vypočítat fair cenu za taxi
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Nepoctivým taxikářům, které zmiňuje takřka každý turistický průvodce Prahou, by mohla zasadit těžkou nová aplikace pro mobilní telefony.

Díky Virtuálnímu taxametru, který vyvinula česká společnost ET Netera, by si totiž mohl každý ještě během jízdy kontrolovat cenu, a tím pádem také, zda se ho taxikář nechystá okrást, napsaly Hospodářské noviny.

Společnost aplikaci za 1,7 milionu korun nabídla pražskému magistrátu. Radní musí nabídku posoudit, ale například náměstek primátora Rudolf Blažek už se nechal slyšet, že "ten nápad zní skvěle".

Aplikace, která nemá v Evropě obdoby, využívá lokalizace telefonů prostřednictvím systému GPS.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy