Nepoctivé taxikáře má napravit aplikace pro mobily

Domácí Domácí
14. 9. 2010 10:39
Aplikace využívající GPS má cestujícím vypočítat fair cenu za taxi
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Nepoctivým taxikářům, které zmiňuje takřka každý turistický průvodce Prahou, by mohla zasadit těžkou nová aplikace pro mobilní telefony.

Díky Virtuálnímu taxametru, který vyvinula česká společnost ET Netera, by si totiž mohl každý ještě během jízdy kontrolovat cenu, a tím pádem také, zda se ho taxikář nechystá okrást, napsaly Hospodářské noviny.

Společnost aplikaci za 1,7 milionu korun nabídla pražskému magistrátu. Radní musí nabídku posoudit, ale například náměstek primátora Rudolf Blažek už se nechal slyšet, že "ten nápad zní skvěle".

Aplikace, která nemá v Evropě obdoby, využívá lokalizace telefonů prostřednictvím systému GPS.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy