Na Ruzyni padla mlha, letiště zrušilo 32 letů

Domácí Domácí
31. 5. 2013 13:38
Další spoje nabraly někdy i hodinová zpoždění a 13 příletů muselo být odkloněno
Letiště Václava Havla (ilustrační foto).
Letiště Václava Havla (ilustrační foto). | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Provoz na pražském Letišti Václava Havla ochromila v pátek mlha.

Kvůli špatné viditelnosti bylo před polednem zrušeno 32 letů, další spoje nabraly někdy i hodinová zpoždění a 13 příletů muselo být odkloněno na náhradní letiště v Ostravě, Brně, Pardubicích a Drážďanech.

Řekla to mluvčí letiště Eva Krejčí. Ani kolem poledne není na Ruzyni ideální viditelnost, během dne se tak dají očekávat další komplikace.

"Odkloněné stroje na náhradních letištích vyčkaly na zlepšení počasí a poté s cestujícími přelétly na pražské letiště," uvedla Krejčí.

Počasí na letišti se neustále mění a viditelnost se chvílemi zlepšuje a chvílemi naopak mlha houstne.

Pro přistání tak stále platí omezení a o tom, jestli letadlo na plochu letiště dosedne, nebo zvolí přelet na jiné místo, rozhodují kapitáni jednotlivých spojů na základě pravidel stanovených leteckými společnostmi, dodala mluvčí letiště.

Problémy s mlhou mají podle předpovědi trvat do odpoledních hodin, dodala Krejčí.

Od rána byly zrušeny lety například do Amsterodamu, Bruselu, Budapešti, Hamburku, Lisabonu, Curychu a Berlína.

Podle informací pražského letiště trápí mlha pouze Prahu, z jiných evropských letišť, z nichž se do hlavního města létá, žádné komplikace hlášeny nejsou.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 41 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy