Na Ruzyni padla mlha, letiště zrušilo 32 letů

Domácí Domácí
31. 5. 2013 13:38
Další spoje nabraly někdy i hodinová zpoždění a 13 příletů muselo být odkloněno
Letiště Václava Havla (ilustrační foto).
Letiště Václava Havla (ilustrační foto). | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Provoz na pražském Letišti Václava Havla ochromila v pátek mlha.

Kvůli špatné viditelnosti bylo před polednem zrušeno 32 letů, další spoje nabraly někdy i hodinová zpoždění a 13 příletů muselo být odkloněno na náhradní letiště v Ostravě, Brně, Pardubicích a Drážďanech.

Řekla to mluvčí letiště Eva Krejčí. Ani kolem poledne není na Ruzyni ideální viditelnost, během dne se tak dají očekávat další komplikace.

"Odkloněné stroje na náhradních letištích vyčkaly na zlepšení počasí a poté s cestujícími přelétly na pražské letiště," uvedla Krejčí.

Počasí na letišti se neustále mění a viditelnost se chvílemi zlepšuje a chvílemi naopak mlha houstne.

Pro přistání tak stále platí omezení a o tom, jestli letadlo na plochu letiště dosedne, nebo zvolí přelet na jiné místo, rozhodují kapitáni jednotlivých spojů na základě pravidel stanovených leteckými společnostmi, dodala mluvčí letiště.

Problémy s mlhou mají podle předpovědi trvat do odpoledních hodin, dodala Krejčí.

Od rána byly zrušeny lety například do Amsterodamu, Bruselu, Budapešti, Hamburku, Lisabonu, Curychu a Berlína.

Podle informací pražského letiště trápí mlha pouze Prahu, z jiných evropských letišť, z nichž se do hlavního města létá, žádné komplikace hlášeny nejsou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy