Mají děti zájem o přírodu? Fakulta nabízí tábory zdarma

Domácí Domácí
6. 4. 2012 6:18
Jeden se v létě uskuteční v Praze, další bude pobytový v Horním Poříčí u Strakonic
Tábor na Přírodovědecké fakultě
Tábor na Přírodovědecké fakultě | Foto: Petr Jan Juračka

Praha - Pro nadané a nadšené přírodovědce uspořádá v létě Přírodovědecká fakulta UK zážitkové tábory. A budou zdarma.

Jeden se v červenci uskuteční v Praze, další bude pobytový v Horním Poříčí u Strakonic v srpnu. Oba ve třech turnusech.

Tábory jsou určené všem klukům a holkám ve věku 6-15 let, kteří mají zájem o přírodu a přírodní vědy.

"Zážitkový městský tábor pořádala fakulta už vloni a měl úspěch. Ten mimopražský je letošní novinka," uvedla Alena Ječmíková z Přírodovědecké fakulty. "Umožní dětem nově spojit aktivity volnočasové s aktivitami přírodovědně zaměřenými, kdy na ně každý den čeká něco jiného," dodala.

Místo učeben příroda, ale s ambulantní laboratoří

Během jednoho týdne se táborníci v Praze seznámí se všemi přírodními vědami, jež se na půdě PřF UK studují: s biologií, chemií, geologií i geografií. Vyzkouší si moderně vybavené laboratoře, navštíví muzea.

Na cestě za přírodou je provedou mladí vědci a studenti Přírodovědecké fakulty UK.

Táborníci u Strakonic zase budou sbírat biologické a geologické vzorky pro další pozorování, sázet rostliny, rýžovat zlato v řece Otavě. "Prostředí laboratoří a učeben nahradí živá příroda a její přímé pozorování. Součástí tábora ale bude i ambulantní vědecká laboratoř," přiblížila Ječmíková.

Přihlášky do 9. dubna

Pro děti je podle ní zajištěn program, strava na celý den a pojištění, v případě pobytového tábora i ubytování.

Za tábory rodiče nebudou nic platit. Vznikly díky projektu IPN Podpora technických a přírodovědných oborů, který v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost realizuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Fakulta oficiálně přijímá přihlášky do 9. dubna, menší opozdilci ale dostanou také šanci. Zájemci se mohou hlásit na této adrese.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy