Lidé se mohou vyjádřit k plánovaným Radotínským jezerům

ČTK ČTK
12. 8. 2012 12:30
Významná změna územního plánu se týká velkého území v pražských Lahovicích
Magistrát hlavního města Prahy
Magistrát hlavního města Prahy | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Veřejnost bude moci podávat své návrhy k plánované celoměstsky významné změně územního plánu, která se týká velkého území v pražských Lahovicích. V budoucnu tam má vzniknout několikahektarová vodní plocha, Radotínská jezera.

Součástí veřejného projednání je i změna týkající se opravy železniční tratě ze smíchovského na hlavní nádraží, vyplývá z informací na webu magistrátu.

Textová i grafická část návrhů bude od 25. srpna měsíc k nahlédnutí na magistrátu. Veřejné projednání změn, které se koná opakovaně, se uskuteční 24. září, vyplývá z informací zveřejněných na úřední desce úřadu.

Rekreační zóna Radotínská jezera má vzniknout na ploše téměř 47 hektarů v záplavovém území meandru řeky Berounky. Území v katastru Radotína a Lahovic tak bude využito pro sportovně rekreační aktivity. Návrh mimo jiné počítá s rozšířením cyklistických tras, s umístěním sportovního přístavu, jezu s plavební komorou, rybího přechodu, slalomové dráhy a také malé vodní elektrárny.

Další změna územního plánu by v budoucnu umožnila změnit trať k hlavnímu nádraží. Návrh zahrnuje modernizaci tratě, výstavbu estakád a také stavbu nového železničního mostu přes Vltavu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy