Lidé se mohou vyjádřit k plánovaným Radotínským jezerům

ČTK ČTK
12. 8. 2012 12:30
Významná změna územního plánu se týká velkého území v pražských Lahovicích
Magistrát hlavního města Prahy
Magistrát hlavního města Prahy | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Veřejnost bude moci podávat své návrhy k plánované celoměstsky významné změně územního plánu, která se týká velkého území v pražských Lahovicích. V budoucnu tam má vzniknout několikahektarová vodní plocha, Radotínská jezera.

Součástí veřejného projednání je i změna týkající se opravy železniční tratě ze smíchovského na hlavní nádraží, vyplývá z informací na webu magistrátu.

Textová i grafická část návrhů bude od 25. srpna měsíc k nahlédnutí na magistrátu. Veřejné projednání změn, které se koná opakovaně, se uskuteční 24. září, vyplývá z informací zveřejněných na úřední desce úřadu.

Rekreační zóna Radotínská jezera má vzniknout na ploše téměř 47 hektarů v záplavovém území meandru řeky Berounky. Území v katastru Radotína a Lahovic tak bude využito pro sportovně rekreační aktivity. Návrh mimo jiné počítá s rozšířením cyklistických tras, s umístěním sportovního přístavu, jezu s plavební komorou, rybího přechodu, slalomové dráhy a také malé vodní elektrárny.

Další změna územního plánu by v budoucnu umožnila změnit trať k hlavnímu nádraží. Návrh zahrnuje modernizaci tratě, výstavbu estakád a také stavbu nového železničního mostu přes Vltavu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy