Končím, unavují mě neustálé spekulace, oznámil šéf DPP

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
1. 12. 2011 13:20
Martin Dvořák po pěti letech opouští vedení pražského dopravního podniku
Šéf dopravního podniku Martin Dvořák.
Šéf dopravního podniku Martin Dvořák. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák ve čtvrtek nečekaně oznámil, že hodlá rezignovat. Na svém odchodu se dohodl s primátorem.

"Jsem unavený neustálými spekulacemi," vysvětlil svůj odchod Dvořák. Oficiálně podá rezignaci v pondělí.

Tento týden je to v dopravním podniku už druhá změna. Radní čerstvě uzavřené koalice v úterý odvolali část politiků z dozorčí rady. Podle Dvořáka to s jeho odchodem souvisí jen částečně. Rezignaci podal z vlastního rozhodnutí.

A.cz: Proč jste podal rezignaci na svůj post?

Po pěti letech ve vedení podniku se cítím unavený. Ne z řízení podniku jako takového, ale z neustálých spekulací. Nepřetržité dohady nad tím, zda mám v čele podniku zůstat, nebo ne, jsou velmi vyčerpávající. Když máte řídit takovouto firmu, tak to bez politické podpory nejde.

A.cz : Souvisí váš odchod s novým vedením magistrátu a změnami v dozorčí radě dopravního podniku?

Částečně to s tím taky souvisí. Při podobných politických tazích dochází ke znevěrohodňování všech manažerských pozic, mám s tím už svoje zkušenosti. Ten neustálý tlak je už za hranou toho, co jsem ochoten snášet.

A.cz: Vnímal jste nějaké konkrétní politické tlaky, abyste odešel?

Podobné tlaky tady byly po celých pět let. S rezignací jsem ale přišel sám. Konkrétní strany nebo politici na mě netlačili. I ta schůzka s primátorem byla naprosto věcná.

A.cz: V jaké kondici dopravní podnik předáte?

Máme nejlepší hospodářské výsledky v historii. Za první tři čtvrtletí vykazujeme provozní zisk 900 milionů korun. Máme nižší provozní náklady, o 13 % jsme snížili počet zaměstnanců.

A.cz: Jaký největší problém čeká vašeho nástupce?

Město musí jasně říct, co s dopravním podnikem v příštím roce, kolik na něj dá peněz. Můj nástupce také bude muset řešit, jakým způsobem se budou financovat závazky z minulých období. Je tu také spousta naplánovaných projektů, jako je metro D nebo nové tramvajové tratě. Na rozvoj těchto tratí jsme shodou okolnosti nedávno dopracovali materiály.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy