Kam zmizel Střelecký ostrov?

Kam zmizel Střelecký ostrov?
Novinkou je výtah, díky kterému bude ostrov dostupný i vozíčkářům a matkám s dětmi.
Střelecký ostrov se pro Pražany vyznačoval nezaměnitelnou atmosférou.
Klidné a relativně bezpečné místo v centru Prahy, které několik let patřilo letnímu kinu a kde jste mohli - obklopeni Vltavou - třeba uspořádat spontánní piknik.
Než vstoupíte, pozorně si nastudujte návštěvní řád. Ochranka na ostrově vás z něj možná bude zkoušet.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
27. 9. 2013 11:34

Praha - Dlouho očekávaná a povodněmi zkoušená rekonstrukce Střeleckého ostrova je u konce.

Investice za 80 milionů korun měla ostrovu vrátit jeho relaxační charakter.

Relax možná, ale v rámci pokynů. Unikátní atmosféra ostrova je pryč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy