Foto: Segwayem ze Staroměstského náměstí. Tak vypadá zakázaná projížďka

Strážníci jsou zatím bezmocní, vyhláška sice platí, ale nelze pokutovat její porušování do doby, než budou v ulicích zákazové značky.
Nejvíce segwayů jezdí po Staroměstském náměstí, kde přibližně dvacítka mladíků nabízí krátkou instruktáž a jezdění.
Instruktáž, jak jezdit, bývá krátká. "Vozítko" se ovládá především tělem.
Mnozí turisté si prohlédnou nabídku a dál jdou zase po svých.
Mnozí jezdci se snaží dodržovat předpisy a jedou vzorně po přechodu.
Foto: Radek Bartoníček
Radek Bartoníček Radek Bartoníček
17. 8. 2016 6:00
Vyhláška o zákazu segwayů v centru Prahy je sice platná, provinění proti ní však nelze trestat, dokud chybí značky. A tak toho provozovatelé využívají. Jak vypadá taková vyjížďka ze segwayového centra - Staroměstského náměstí? Podívejte se v naší galerii.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy