Další díra. V Praze pod Prosekem se propadla vozovka

Domácí Domácí
27. 8. 2012 0:05
Další kráter v centru města zkoumala policie a experti
Propadlá vozovka v Prosecké ulici
Propadlá vozovka v Prosecké ulici | Foto: ČTK

Praha - Ve svažité Prosecké ulici v Praze se v neděli odpoledne propadla vozovka. Kráter uprostřed silnice má rozměry 5x5 metrů, hluboký je asi tři metry, řekla agentuře ČTK policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Jámu na místě zkoumala policie a v noci budou pokračovat experti na kanalizaci, aby zjistili, zda nehrozí další propad. Bude třeba určit i objízdné trasy, protože ulicí jezdí autobusy MHD spojující sídliště Prosek se stanicí metra B na Palmovce.

Svah? Spíše kanalizace

Prosecká ulice se nachází v místech, kde se stejnojmenné sídliště už svažuje do níže položené čtvrti Libeň. Ale svažitý terén příčinou události není: vozovka se propadla u kanalizační výpusti. "Došlo k havárii na kanalizačním řadu o průměru 1,1 metru. Na místo vyjeli experti od nás," řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

Teprve v pondělí ráno nebo dopoledne bude definitivně jasné, jak dlouho potrvá uzavření ulice.

Nedaleký Prosek je poddolovaným územím, v těsné blízkosti nehody je území s jeskyněmi a sítí sklepů.

V hlavním městě situace podobné té z nedělního odpoledne nejsou úplně výjimečné. Obrovská jáma se nedávno například objevila v Evropské ulici v šestém obvodu na hlavní cestě spojující letiště Ruzyně s centrem města.

Staršího data je pak případ, kdy se kvůli stavbě tunelu Blanka propadla země v často navštěvovaném parku Stromovka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Opravy slinc.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy