Další díra. V Praze pod Prosekem se propadla vozovka

Domácí Domácí
27. 8. 2012 0:05
Další kráter v centru města zkoumala policie a experti
Propadlá vozovka v Prosecké ulici
Propadlá vozovka v Prosecké ulici | Foto: ČTK

Praha - Ve svažité Prosecké ulici v Praze se v neděli odpoledne propadla vozovka. Kráter uprostřed silnice má rozměry 5x5 metrů, hluboký je asi tři metry, řekla agentuře ČTK policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Jámu na místě zkoumala policie a v noci budou pokračovat experti na kanalizaci, aby zjistili, zda nehrozí další propad. Bude třeba určit i objízdné trasy, protože ulicí jezdí autobusy MHD spojující sídliště Prosek se stanicí metra B na Palmovce.

Svah? Spíše kanalizace

Prosecká ulice se nachází v místech, kde se stejnojmenné sídliště už svažuje do níže položené čtvrti Libeň. Ale svažitý terén příčinou události není: vozovka se propadla u kanalizační výpusti. "Došlo k havárii na kanalizačním řadu o průměru 1,1 metru. Na místo vyjeli experti od nás," řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

Teprve v pondělí ráno nebo dopoledne bude definitivně jasné, jak dlouho potrvá uzavření ulice.

Nedaleký Prosek je poddolovaným územím, v těsné blízkosti nehody je území s jeskyněmi a sítí sklepů.

V hlavním městě situace podobné té z nedělního odpoledne nejsou úplně výjimečné. Obrovská jáma se nedávno například objevila v Evropské ulici v šestém obvodu na hlavní cestě spojující letiště Ruzyně s centrem města.

Staršího data je pak případ, kdy se kvůli stavbě tunelu Blanka propadla země v často navštěvovaném parku Stromovka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Opravy slinc.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy