Česká letiště trápí mlha a smog. Ruší přílety i odlety

Domácí ČTK Domácí, ČTK
15. 11. 2011 17:03
Nejlepší podmínky má letiště v Brně-Tuřanech, Praha už zrušila 16 příletů a odletů
Letiště Ruzyně hlásilo před 10:00 dohlednost 150 metrů.
Letiště Ruzyně hlásilo před 10:00 dohlednost 150 metrů. | Foto: Jan Langer

Praha - Špatné počasí a silná inverze komplikuje provoz ne většině letišť v České republice.

Kvůli mlze a smogu zrušilo Letiště Praha zatím šestnáct příletů a odletů, další čtyři přílety byly odkloněny.

Informovala o tom mluvčí ruzyňského letiště Eva Krejčí. Je možné, že se počet zrušených spojů bude ještě zvyšovat, dodala.

I přes špatnou smogovou situaci v Brně jsou podmínky na tamním letišti v Tuřanech dobré. "Máme momentálně nejlepší dohlednost v republice. Víme o tom, že situace v Praze-Ruzyni je špatná a jsme připraveni na to, že z ní budou k nám odkloněny některé lety," řekl ředitel tuřanského letiště Tomáše Plaček.

Podle Krejčí byly z Prahy dva lety odkloněny na letiště v Norimberku, jeden do Karlových Varů a jeden spoj letící do Prahy z Mnichova se vrátil na mnichovské letiště. "Kromě výše uvedených šestnácti párů letů, které musely být zrušené, probíhá na pražském letišti odbavování ostatních spojů standardním způsobem," doplnila Krejčí.

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově nedaleko Ostravy je i přes zhoršené počasí v provozu. Letadla mezi Mošnovem a Prahou však kvůli špatnému počasí v hlavním městě od pondělního večera nelétají. Už ale funguje linka do Vídně, která byla rovněž v pondělí večer pozastavena.

"Počasí ve Vídni se zlepšilo, takže tam letadlo z Mošnova už odletělo a také přiletělo zpátky," sdělila mluvčí mošnovského letiště Michaela Kubešová. Na brzké obnovení linky do Prahy to podle ní zatím nevypadá. "Je tam zavedena náhradní autobusová doprava," řekla Kubešová.

 

Právě se děje

Další zprávy