Plzeň má stránky o MŠ a ZŠ. Slouží rodičům i učitelům

Domácí Domácí
15. 1. 2011 12:55
Stránky nabízejí komplexní informace, aktuality i prostor pro výměnu názorů či materiálů
Vše o plzeňských školách a školkách na jednom místě - takový je záměr nových stránek
Vše o plzeňských školách a školkách na jednom místě - takový je záměr nových stránek | Foto: Jan Langer

Plzeň - Město Plzeň spustilo nové  internetové stránky www.plzenkeskoly.cz o mateřských a základních školách. Mají nabízet kvalitní informační servis nejen rodičům, ale také pedagogickým pracovníkům.

"Jednotlivé školy mají své vlastní webové prezentace. Nově vytvořený web by měl být pomocníkem rodičům, kteří se například rozhodují, do jaké školy by mělo jejich dítě chodit. Na jednom místě najdou přehled škol s odkazy na jednotlivé webové stránky," uvedl náměstek primátora Miloslav Šimák. 

Web nabídne komplexní  informace, ale rovněž aktuality. "Příkladem jsou zápisy do škol, ať už mateřských, tak v tomto čase začínající zápisy dětí do prvních ročníků základních škol," upřesnil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, která internetové stránky připravila.

Podle něj bude rodiče určitě zajímat rubrika pro diskusi nazvaná Mezi námi rodiči: "Vytvořili jsme rodičům prostor pro předávání si zkušeností, postřehů a rad."´

O diskusi na webových stránkách nepřijdou ani učitelé. "Je pro ně připraven tzv. Pedagogický  koutek a v krátkém časovém horizontu budou moci využít prostor pro výměnu výukových materiálů," doplnil ředitel.

V současné době jsou na webu primárně k dispozici údaje o základních školách. Postupně se budou doplňovat informace o školách mateřských.

Od roku 2009 je to již  třetí specializovaný portál, který město Plzeň  zprovoznilo. Své samostatné webové stránky mají sociální služby (www.plzen.eu/socialnisluzby), projekt Bezpečné město (www.bezpecnemesto.eu) a nyní plzeňské školy (www.plzenskeskoly.eu).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

před 1 hodinou

Útočník v Jekatěrinburgu zabil nožem tři muže, zřejmě šlo o opileckou hádku

Tři lidi zabil nožem zřejmě při opilecké hádce útočník v ruském Jekatěrinburgu. Policie při zadržování pachatele musela použít zbraň a zranila ho. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení vyšetřovacího výboru pro Sverdlovskou oblast.

Podle poskytnuté informace bylo policii oznámeno, že v parku poblíž jekatěrinburgského vlakového nádraží došlo "na základě konzumace alkoholu" ke konfliktu. Jeho výsledkem bylo zabití tří mužů.

Mluvčí policie sdělil, že policisté, kteří na místo události přijeli, se snažili útočníka zadržet, ten však s nožem kladl odpor. Protože se nemínil vzdát ani po výstražném výstřelu, byl při dalším použití služební zbraně zraněn. Jak vážné zranění je, mluvčí neupřesnil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy