O bakaláře z Plzně přijde jen exšéf strážníků Hosman

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 11. 2010 15:33
O magisterských a doktorských titulech se na právech teprve rozhodne
Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Jediným studentem, kterému bude po aféře na plzeňských právech odebrán bakalářský titul, je bývalý šéf plzeňské městské policie Luděk Hosman.

Titul mu bude odebrán za opsání bakalářské práce.

V ostatní sedmi případech bylo podle Františka Korbela, který má agendu na starosti, správní řízení zastaveno, protože bývalí studenti své bakalářské práce doložili.

Řízení o odebrání vyšších titulů z plzeňských práv stále pokračují. O odebrání Hosmanova titulu je už je však jasno. Korbel nyní připravuje rozhodnutí pro rektora univerzity Josefa Průšu. Poté bude o odebrání titulu vyrozuměn i Hosman.

Zda bude plagiátorství stát Hosmana rovněž magisterský a doktorský titul zatím není jasné. "Problém je v tom, že bakaláře i magistra studoval souběžně," uvedl už dříve Průša.

Případem opsané Hosmanovy práce se zabývala také policie, kauzu odložila s tím, že je čin promlčen.

Za nahrazování řádného studia kurzy je odpovědná škola

U celkem 197 lidí dále přetrvá problém s tím, že jim byl uznán dvouletý kurz celoživotního vzdělávání jako plnohodnotné tříleté bakalářské studium.

"Tenhle problém se ale týkal celkem 197 lidí, rektorát tedy rozhodl, že odpovědnost nebude vyvozována vůči studentům, ale vůči předchozímu vedení fakulty," vysvětlil Korbel.

Proto bylo podáno trestní oznámení na bývalé vedení v čele s Jaroslavem Zachariášem a Milanem Kindlem.

Do konce příštího týdne Korbel dokončí také rozhodnutí u držitelů titulu Ph.D., správní řízení škola zahájila s devíti.

Aféra s opsanými pracemi a takzvanými rychlostudenty vypukla na právech v Plzni vloni v září. Od té doby se čeká na informace, kolik studentů studovalo nestandardně a tedy ztratí titul, dále zda bude postižen někdo z bývalého vedení a podobně.

 

Právě se děje

Další zprávy