O bakaláře z Plzně přijde jen exšéf strážníků Hosman

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 11. 2010 15:33
O magisterských a doktorských titulech se na právech teprve rozhodne
Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Jediným studentem, kterému bude po aféře na plzeňských právech odebrán bakalářský titul, je bývalý šéf plzeňské městské policie Luděk Hosman.

Titul mu bude odebrán za opsání bakalářské práce.

V ostatní sedmi případech bylo podle Františka Korbela, který má agendu na starosti, správní řízení zastaveno, protože bývalí studenti své bakalářské práce doložili.

Řízení o odebrání vyšších titulů z plzeňských práv stále pokračují. O odebrání Hosmanova titulu je už je však jasno. Korbel nyní připravuje rozhodnutí pro rektora univerzity Josefa Průšu. Poté bude o odebrání titulu vyrozuměn i Hosman.

Zda bude plagiátorství stát Hosmana rovněž magisterský a doktorský titul zatím není jasné. "Problém je v tom, že bakaláře i magistra studoval souběžně," uvedl už dříve Průša.

Případem opsané Hosmanovy práce se zabývala také policie, kauzu odložila s tím, že je čin promlčen.

Za nahrazování řádného studia kurzy je odpovědná škola

U celkem 197 lidí dále přetrvá problém s tím, že jim byl uznán dvouletý kurz celoživotního vzdělávání jako plnohodnotné tříleté bakalářské studium.

"Tenhle problém se ale týkal celkem 197 lidí, rektorát tedy rozhodl, že odpovědnost nebude vyvozována vůči studentům, ale vůči předchozímu vedení fakulty," vysvětlil Korbel.

Proto bylo podáno trestní oznámení na bývalé vedení v čele s Jaroslavem Zachariášem a Milanem Kindlem.

Do konce příštího týdne Korbel dokončí také rozhodnutí u držitelů titulu Ph.D., správní řízení škola zahájila s devíti.

Aféra s opsanými pracemi a takzvanými rychlostudenty vypukla na právech v Plzni vloni v září. Od té doby se čeká na informace, kolik studentů studovalo nestandardně a tedy ztratí titul, dále zda bude postižen někdo z bývalého vedení a podobně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Basketbalistky USK v EL na závěr bubliny v Turecku porazily Gdyni

asketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Evropské ligy porazily Gdyni 85:76. Výběr trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Zbývající tři zápasy, ve kterých se bude hrát o dvě místa ve čtvrtfinále, čekají český celek v lednu.

Hráčky USK k zápasu nastoupily den po výhře 80:79 nad Lyonem, v prvním utkání v protikoronavirové bublině v Turecku v úterý podlehly 70:77 domácímu Fenerbahce. Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla.

Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo USK odskočit a po prvním poločase vedl 42:34. Největší zásluhu na tom měla pivotka Brionna Jonesová, která si v úvodním dějství připsala 16 bodů a sedm doskoků. Alyssa Thomasová k vedení přispěla 13 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce. Gdyně je s třemi porážkami poslední.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jonesová. Americká pivotka odehrála celý zápas stejně jako její krajanka Thomasová, která s bilancí 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kuneková.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B (Istanbul):

Gdyně - USK Praha 76:85, Fenerbahce Istanbul - Lyon 70:84.

Tabulka:

1. Lyon 3 2 1 252:207 5
2. USK Praha 3 2 1 235:232 5
3. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 227:224 5
4. Gdyně 3 0 3 203:254 3

 

Další zprávy